1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Erba Lachema se chce příští rok více prosadit v Rusku

farmaceutika1
Brno - Brněnská farmaceutická společnost Erba Lachema se chce v příštím roce silněji etablovat na ruském trhu a také proniknout na trh indický.

AstraZeneca koupí od Bristolu podíl ve společném podniku

astrazeneca logo
Londýn - Farmaceutická firma AstraZeneca odkoupí od společnosti Bristol-Myers Squibb podíl v jejich společném podniku na výrobu léků na cukrovku. Za odkup polovičního podílu zaplatí 4,1 miliardy USD (82,7 miliardy Kč).

Rakouská OMV prodá podíl v německých rafineriích Bayernoil

omv petrol station 1
Vídeň - Rakouská ropná a petrochemická skupina OMV prodá svých 45 procent v síti německých rafinerií Bayernoil společnému podniku Varo mezi švýcarským ropným obchodníkem Vitol a americkou investiční společností Carlyle Group.

Unipetrol si půjčí čtyři miliardy Kč od majoritního vlastníka PKN

Unipetrol rpa logo
Praha - Český petrochemický holding Unipetrol se dohodl na střednědobém úvěru v objemu čtyři miliardy korun od polské společnosti PKN Orlen, která je jeho majoritním vlastníkem. Oznámila to česká firma.

Levný plyn v USA podkopává evropskou petrochemii

gas pipe mechanic
Londýn - Břidlicová revoluce, která ve Spojených státech prudce snížila ceny zemního plynu, nyní podkopává konkurenceschopnost evropského petrochemického průmyslu.

Kanadská firma Potash propustí 18 procent zaměstnanců

potash corp
Toronto - Kanadská společnost Potash Corp., která je největším výrobcem umělých hnojiv na světě a podle kapacity výroby také největším výrobcem potaše na světě, propustí více než 1000 zaměstnanců,

Ruský Uralchem kupuje pětinu v největším světovém výrobci potaše

uralkali logo
Moskva - Miliardář Dzmitryj Mazepin pocházející z Běloruska koupí prostřednictvím své společnosti Uralchem pětinový podíl v největším světovém výrobci potaše firmě Uralkalij. Informovala o tom agentura Reuters.

Synthesia investuje miliardu korun do své teplárny

Synthesia chem logo
Pardubice - Chemička Synthesia investuje miliardu korun do ekologizace teplárny. Jde o nejdražší projekt v desetiletí firmy. Firma musí od roku 2016 splnit přísnější ekologické limity. Vypouštěné emise do ovzduší se sníží o desítky procent.

Unipetrol RPA vyprodukoval za 38 let 5 milionů tun polypropylenu

Unipetrol rpa logo
Litvínov - Litvínovská chemička Unipetrol RPA vyrobila od roku 1975 již více než pět milionů tun polypropylenu. Pětimilionovou hranici překročila na konci listopadu, informovala mluvčí společnosti Jitka Němečková.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...