1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Třetina modernizovaných motoráků už předána, obnova vlaků v Moravskoslezském kraji jde dál

ceske drahy logo
DPOV, dceřiná společnost Českých drah zaměřená na opravy a modernizace železničních vozidel, tento týden předává již desátý modernizovaný motorový vůz řady 811 pro provoz v Moravskoslezském kraji. Do konce září bude dokončena modernizace všech 14 vozů.

Nová pravidelná intermodální linka mezi tureckým Halkali a českým Kolínem

PKP Cargo train
Mezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, se podílí na nové přímé železniční lince,

Úspornější motory, vodíkový pohon letadel. Letiště Praha kráčí k uhlíkové neutralitě

Airport 1
Letiště Praha chce být do roku 2030 uhlíkově neutrální. Pomohou tomu nové technologie, úspornější motory, udržitelná paliva, vodíkový nebo elektrický pohon letadel. Letiště Praha se proto připojilo k iniciativě Net Zero, kterou organizuje mezinárodní sdružení letišť ACI.

C.S.CARGO otevřelo v Plané nad Lužnicí nové distribuční centrum pro evropského výrobce krmiv Partner in Pet Food

cs cargo
Distribuční centrum o rozloze přesahující 18 tisíc m2 pro výrobce krmiv Partner in Pet Food v jihočeské Plané nad Lužnicí otevřela společnost C.S.CARGO. Celková investice přesahuje částku 200 milionů korun.

České dráhy chtějí koupit čtyři lokomotivy Taurus

ceske drahy logo
České dráhy jednají o koupi čtyř vícesystémových elektrických lokomotiv Siemens Taurus, které v současné době využívá jiný železniční dopravce.

PKP CARGO INTERNATIONAL bude převážet další návěsy s LKW WALTER

PKP Cargo train
Mezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, bude od května tohoto roku převážet další návěsy mezi Terminálem Paskov a italskou Veronou s rakouskou firmou LKW WALTER,

Letiště Praha se rozvíjí. Udržitelně a do zelených barev

letiste praha 16
Uhlíková neutralita, zelená elektřina, ochrana biodiverzity, nebo omezení jednorázových plastů. To je jen krátký výčet kroků Letiště Praha směrem k udržitelnosti a zelenému urbanismu.

ČD Cargo má za sebou nejtěžší rok ve své historii

CD cargo logo
Společnost ČD Cargo, a. s., největší dceřiná společnost Českých drah, a.s., a člen Skupiny ČD, která se zabývá železniční nákladní dopravou, zakončila své hospodaření v  roce 2020 se ztrátou.

Raben oslavuje v Evropě své 90. výročí

Raben 16
Už 90 let je skupina Raben Group neustále na cestě – vyvíjí se, vždy hledí odvážně do budoucnosti a těší se na nové výzvy. Chce být motorem, který udržuje svět v pohybu, ale činí ho také lepším a zelenějším.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...