1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Vrací se přímé vlaky do Mnichova a Budapešti

ceske drahy logo
Po koronavirové krizi, ukončení plánovaných výluk v Bavorsku a po opravě trati poškozené přívalovými dešti v Maďarsku, se v příštích dnech vrátí k pravidelnému jízdnímu řádu linky Ex 6 Západní expres v trase Praha – Domažlice – Mnichov a Ex 3 Metropolitan Praha – Bratislava – Budapešť.

DB Schenker investuje do průkopníka městské letecké mobility, firmy Volocopter

DB schenker logo
Praha - Německý start-up Volocopter získal pro další etapu financování, v níž shání 87 milionů eur, podporu globálního poskytovatele logistických služeb DB Schenker. Získané finanční prostředky společnost využije na certifikaci letounu VoloCity, nábor expertů z oboru a také na podporu komerčního využití druhé generace nákladního dronu VoloDrone.

Společnost AWT Rail SK se změnila na PKP CARGO INTERNATIONAL SK

awt locomotive
Dne 12. června 2020 se slovenská společnost AWT Rail SK a.s. přejmenovala na PKP CARGO INTERNATIONAL SK a.s.

Letiště Praha má potvrzené obnovené letecké spojení do celkem 55 destinací. Jedná se již o přibližně třetinu loňského provozu

prague airport
Již celkem 17 leteckých společností oznámilo svůj záměr začít znovu provozovat přímá letecká spojení z Letiště Václava Havla Praha. Jedná se konkrétně o 55 destinací, z nichž deset je už v provozu.

Skupina C.S.CARGO dosáhla v roce 2019 na tržby v hodnotě 4,8 mld. Kč

cs cargo
Praha - V roce 2019 dopravní a logistická skupina C.S.CARGO ze všech svých činností celkově utržila 4,8 miliardy korun. Profitabilita v ukazateli v EBITDA vzrostla na 404 milionů korun. Růst skupina evidovala v segmentu logistiky. Dále také v námořní a letecké přepravě, kde nárůst činil 13 %.

ČD zahajují provoz nočních vlaků, cestující jimi dojedou do Tater či do Alp

ceske drahy logo
Poslední červnový víkend zahájí České dráhy společně se svými zahraničními partnery provoz části nočních vlaků. Po tříměsíční pauze vyvolané epidemií COVID-19 si tak cestující znovu můžou naplánovat cestu v pohodlí lůžkových vozů do Tater či do Alp.

Na vlastní licenci po Slovensku

CD cargo logo
Další zemí, ve které realizuje ČD Cargo přepravy na vlastní licenci, se v sobotu 20. června 2020 stalo Slovensko. Ve 2:30 překonal státní hranici u Lanžhota vlak s návěsy LKW Walter, který mířil z Rostocku do překladiště v rumunském Curtici.

Sdružení dopravních podniků podepsalo společnou žádost o finanční podporu adresovanou Evropské unii

bus public
Evropská sekce Mezinárodní unie veřejné dopravy (UITP) spojila více než 80 nejvyšších představitelů dopravních podniků a měst, kteří vyzývají evropské instituce,

Zavedli jsme novou železniční přepravu z Číny

DSV logistic park
Ve světle současných událostí, kdy vzhledem k celosvětové situaci se šířením korona viru, došlo k dočasnému „zmražení“ leteckých přeprav, nabízíme další řešení, jak zboží z Číny přivést rychle a za příjemné ceny.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...