1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Solární elektrárny mají málo místa, stávají se tak kreativní

solar panels2
New York - Podle Mezinárodní agentury pro energii (IEA) bude elektřina ze slunce v příštích několika desetiletích dominovat globálním trhů s elektřinou. Již nyní tvoří tři čtvrtiny kapacity obnovitelných zdrojů energie.

Siemensu v ČR stoupl čistý zisk o osm procent na víc než miliardu korun

Siemens
Praha - Strojírenské společnosti Siemens v Česku stoupl ve finančním roce končícím 30. září 2023 čistý zisk meziročně o osm procent na 1,025 miliardy korun. Mírně vyšší byly i tržby, které stouply o 1,7 procenta na 22,268 miliardy Kč. Vyplývá to z výroční zprávy zveřejněné v obchodním rejstříku, na kterou upozornil web Ekonomický deník.

V letošním roce by navzdory lednu stavební produkce mohla oživit

construction building
Praha - Meziroční propad lednové stavební produkce o 5,9 procenta, o kterém dnes informoval Český statistický úřad (ČSÚ), je dán hlavně srovnáním s úspěšnou produkcí v lednu minulého roku. Meziměsíční mírný nárůst o procento byl pak hlavně důsledkem teplého lednového počasí.

Indie sníží clo na elektromobily od těch výrobců, kteří v zemi investují

india flag
Dillí - Indie sníží dovozní clo na elektromobily od těch výrobců, kteří v zemi investují nejméně 500 milionů dolarů (11,6 miliardy Kč) a do tří let tam vybudují svůj závod. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž tento krok posílí plán americké automobilky Tesla vstoupit na indický trh.

Škoda se chce vrátit k výrobě a prodeji jednoho milionu vozů ročně

Skoda logo2
Praha - Automobilka Škoda Auto chce ve střednědobém horizontu prodávat a vyrábět jeden milion vozů ročně. Loni to bylo 866.800 prodaných vozů, což je meziroční nárůst o 18,5 procenta. Novinářům to řekl předseda představenstva Klaus Zellmer. Přes milion vozů automobilka vyrobila naposled v roce 2020.

ŘSD rozšíří téměř za 500 mil. odpočívku na D5 v Rozvadově u hranic s Německem

highway
Rozvadov - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) rozšíří téměř za půl miliardy korun odpočívku pro kamiony i osobní vozy na dálnici D5 v Rozvadově u hranic s Německem. Stavbaři dnes začali demolovat první nevyužívanou celní budovu na výjezdu do SRN.

Německo může začít plnit své zásobníky plynu od poloviny března

gas fire big
Berlín - Německo může začít plnit zásobníky zemního plynu před následující zimou už příští týden. Bude to snazší než loni, protože z topné sezony, která končí tento měsíc, zůstávají vysoké zásoby. Uvedla to skupina INES, která zásobníky provozuje.

Firma Eaton získala od ČR dva granty na projekty v oblasti elektromobility

Eaton logo
Southfield - Mezinárodní společnost Eaton získala od České republiky dva granty na financování účasti ve dvou projektech v oblasti elektromobility. Firma, která působí v oblasti systémů pro řízení energie, o tom informovala v tiskové zprávě.

Liberec nakoupí energie na příští rok dřív než loni, chce využít nízkých cen

electicity pylon 2
Liberec - Liberec nakoupí elektřinu a plyn na celý příští rok prostřednictvím Českomoravské komoditní burzy Kladno zhruba o dva měsíce dříve než loni. Podle náměstka primátora Adama Lenerta (ANO) chce město využít současných nízkých nákupních cen energií.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...