1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

BP podpoří nové palivo pro lodě vyráběné z komunálního odpadu

BP petrol station
Londýn - Britská společnost BP investuje do kalifornské začínající firmy WasteFuel, která přeměňuje komunální a zemědělský odpad na udržitelnou energii, včetně biometanolu pro lodní dopravu. Ropný gigant do firmy vloží deset milionů USD (219,2 milionu Kč), uvedla agentura Bloomberg.

Výrobce autodílů Autoneum Choceň vloni skončil opět ve ztrátě, už počtvrté

cars parking
Choceň - Společnost Autoneum CZ se sídlem v Chocni na Orlickoústecku, která vyrábí zvukově a tepelně izolační díly pro automobilový průmysl, vloni snížila ztrátu na 20,1 milionu korun. Rok předtím skončila ve ztrátě zhruba 145 milionů korun, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Jablonecká energetická plánuje investovat téměř 200 mil. Kč do fotovoltaiky

solar panels2
Jablonec nad Nisou - Bezmála 200 milionů korun plánuje Jablonecká energetická investovat do fotovoltaiky.

Lamborghini vyprodalo auta se spalovacím motorem, přechází na hybridy

lamborghini logo
Milán - Modely vozů Lamborghini se spalovacím motorem jsou až do konce jejich výroby vyprodané, automobilka přechází na hybridní pohon. S odvoláním na šéfa italského výrobce sportovních vozů, který spadá do koncernu Volkswagen, to napsal deník Die Welt.

Servis plynových kotlů je nutné zajistit co nejdříve, na podzim bude plno

gas fire big
Praha - Odběratelé plynu by si podle tuzemských plynařů měli co nejdříve zajistit termín pravidelného servisu svých kotlů a dalších odběrných plynových zařízení. Na podzim, kdy startuje topná sezona, očekávají plynoservisy velký nárůst počtu zakázek, a tím i prodlužování čekacích lhůt, uvedl Český plynárenský svaz.

Čínský výrobce elektromobilů BYD postaví v Brazílii svůj první závod mimo Asii

byd logo
Šanghaj - Čínský výrobce elektromobilů BYD investuje v Brazílii tři miliardy realů (13,5 miliardy Kč) do výstavby závodu, který bude jeho prvním závodem mimo Asii.

Ukrajinský Naftogaz v prvním pololetí uvedl do provozu 11 nových plynových vrtů

gas pipeline1
Kyjev - Ukrajinská státní energetická společnost Naftogaz v prvním pololetí uvedla do provozu 11 nových plynových vrtů. S odkazem na sdělení firmy o tom dnes informovala agentura Reuters. Ukrajina od roku 2015 nedováží zemní plyn přímo z Ruska, ale nakupuje plyn z Evropské unie a tvrdí, že se zaměřuje na domácí těžbu.

Minerva Boskovice zvýšila tržby i zisk zhruba o čtvrtinu, zisk na 102 milionů Kč

Minerva Boskovice building
Boskovice  - Výrobce šicích strojů Minerva Boskovice v loňském roce zvýšil svůj čistý obrat o 24 procent na celkových 1,52 miliardy korun, čistý zisk společnosti loni vzrostl o 25 procent na 102 milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti zveřejněné na jejích webových stránkách.

Aramco a TotalEnergies podepsaly smlouvu na petrochemický komplex za 11 mld. USD

Saudi aramco logo
Rijád/Paříž - Saúdský státní ropný gigant Saudi Aramco a francouzská společnost TotalEnergies podepsaly smlouvu na výstavbu nového petrochemického komplexu za 11 miliard dolarů (bezmála 239 miliard Kč). Závod vznikne v Saúdské Arábii. Firmy to uvedly ve svém společném sdělení.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...