1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Růst cen energií začíná výrazně zhoršovat výsledky společnosti Kovolis Hedvikov

Kovolis Hedvikov 16
Třemošnice - Rostoucí ceny energií začínají výrazně zhoršovat výsledky společnosti Kovolis Hedvikov, která se zaměřuje na výrobu a obrábění hliníkových odlitků především pro automobilový průmysl.

Firma Dudr Tools ze Sazovic dokončila přístavbu výrobní haly za 53 milionů Kč

DUDRtools logo
Sazovice - Společnost Dudr Tools ze Sazovic na Zlínsku dokončila přístavbu výrobní haly o ploše asi 2000 metrů čtverečních. Zdvojnásobila tím své výrobní i nevýrobní prostory. Firma vyrábí pilové pásy, je významným dodavatelem pro dřevařský průmysl. Stavba přístavby začala loni v říjnu, do výstavby a vybavení haly dala společnost 53 milionů korun.

Firma Bellmer, která převzala výrobu po Papcelu Litovel, loni zvýšila tržby

Papcel building
Litovel - Společnosti Bellmer Czech, která na podzim 2019 převzala výrobu papírenských strojů po zkrachovalém podniku Papcel Litovel, loni díky vyššímu exportu meziročně vzrostly tržby o 49 milionů korun na 248,2 milionu. Strojírenská firma vykázala čistý zisk 28,8 milionu korun, který byl zhruba stejný jako v roce 2020.

Firma Schaeffler Production CZ loni zvýšila zisk na 116 milionů korun

Schaeffler logo
Lanškroun - Společnost Schaeffler Production CZ Lanškroun, která dodává své výrobky automobilkám, loni dosáhla zisku po zdanění ve výši 116 milionů korun. Výsledek je o 84 milionů korun vyšší než v roce 2020. Její tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně stouply z 3,995 miliardy na 4,581 miliardy korun.

CZ LOKO získalo objednávku na 3 drezíny MUV 75

cz loko lokomotiva
Společnost CZ LOKO patří mezi nejvýznamnějším výrobce motorových lokomotiv v Evropě. Kromě toho se zaměřuje na vývoj a výrobu speciálních hnacích vozidel určených pro údržbu a diagnostiku železničních sítě. Stěžejní produkt v tomto segmentu tvoří motorový univerzální vozík MUV75.

ABB kupuje divizi nízkonapěťových motorů NEMA společnosti Siemens

ABB Building
Společnost ABB oznámila, že podepsala dohodu o koupi divize nízkonapěťových motorů NEMA společnosti Siemens.

Výrobce tepelných čerpadel PZP Heating hlásí extrémní nárůst poptávek

growth chart 3
Hradec Králové - Přední český výrobce tepelných čerpadel společnost PZP Heating z Rychnovska zaznamenal v souvislosti s energetickou krizí extrémní nárůst poptávek. S tím souvisí i meziroční nárůst produkce firmy, který je v řádu desítek procent, řekl ČTK předseda představenstva společnosti Vladimír Šrajer.

Škoda Transportation zvýšila provozní zisk na 1,06 mld. Kč, stouply také tržby

ceske koruny
Plzeň - Strojírenská skupina Škoda Transportation loni zvýšila provozní zisk EBITDA meziročně o 178 procent na 1,06 miliardy korun. Čistý konsolidovaný zisk loni činil 580 milionů Kč. Tržby skupiny se meziročně zvedly téměř o 41 procent na 15,5 miliardy korun.

ČD Cargo a CZ LOKO podepsaly smlouvu na modernizaci dalších lokomotiv řady 742

CD cargo logo
Předmětem smlouvy je modernizace celkem 25 lokomotiv řady 742 na řadu 742.71 (EffiShunter 1000M). Modernizace bude probíhat v letech 2023–2024. Lokomotivy jsou typově prakticky stejné, jako předchozí 50ti kusová série.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...