1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Automobilka Ford propustí v Evropě 3800 lidí, je to asi 11 procent zaměstnanců

Ford logo 3
Kolín nad Rýnem - Americká automobilka Ford plánuje v příštích třech letech zrušit v Evropě asi 3800 pracovních míst, což je zhruba 11 procent její celkové pracovní síly v regionu. Propouštění se dotkne zaměstnanců ve vývoji a v administrativě, uvedla dnes firma v tiskové zprávě.

Výrobce elektromobilů BYD plánuje v Číně závod na baterie za 1,2 miliardy USD

byd logo
Šanghaj - Čínská společnost BYD, která je největším výrobcem elektromobilů na světě, plánuje investovat v Číně 1,2 miliardy USD (26,6 miliardy Kč) do výstavby nového závodu na baterie pro elektromobily. S odvoláním na dokumentaci o posouzení vlivu na životní prostředí to uvedla agentura Reuters.

Pracovníkům nošovické automobilky Hyundai vzrostou od dubna mzdy o 11,7 procenta

hyunday i 10
Nošovice - Zaměstnancům automobilky Hyundai v Nošovicích na Frýdecko-Místecku vzrostou od dubna základní mzdy v průměru nejméně o 11,7 procenta. Od 1. ledna 2024 jim pak mzdy stoupnou o dalších 7,8 procenta. Budou mít rovněž nárok například na mimořádné bonusy v celkové výši 40.000 korun.

Nissan a Renault investují v Indii 600 milionů USD do výroby šesti nových modelů

nissan logo1
Tokio - Automobilky Nissan a Renault investují v Indii 600 milionů dolarů (13,3 miliardy Kč) do výroby šesti nových modelů. O investici dnes informovaly na webu své aliance. Tímto krokem se snaží reagovat na klesající tržní podíly na indickém trhu, který nabývá na globálním významu, uvedla Reuters.

Americké automobilce General Motors loni mírně klesl čistý zisk

 

general motors logo company
Detroit - Americké automobilce General Motors (GM) v loňském roce klesl čistý zisk o 0,8 procenta na 9,9 miliardy dolarů (asi 218 miliard Kč). Firma to dnes oznámila ve své výsledkové zprávě. Automobilka očekává, že letos dosáhne čistého zisku od 8,7 do 10,1 miliardy dolarů. Tržby firma loni zvýšila o 23,4 procenta na 156,7 miliardy dolarů.

Ruská automobilka Avtotor zahájila výrobu vozů čínské značky Kaiyi

autovaz logo
Moskva - Ruská automobilka Avtotor dnes ve své továrně v Kaliningradu zahájila výrobu vozů čínské značky Kaiyi. Informovala o tom agentura Reuters. Čínské značky se staly důležitými hráči na ruském automobilovém trhu po odchodu západních výrobců po invazi ruských vojsk na Ukrajinu.

Renault sníží svůj podíl v Nissanu na 15 pct., stejný podíl má Nissan v Renaultu

Renault logo1
Tokio/Paříž - Francouzská automobilka Renault sníží svůj podíl v partnerské japonské automobilce Nissan Motor ze současných zhruba 43 na 15 procent. Informovala o tom dnes agentura Kjódó. Stejný podíl, tedy 15 procent, v Renaultu drží i Nissan.

Čínský CATL chce investovat do zpracování starých baterií

car battery
Peking - Čínský výrobce baterií pro elektromobily CATL plánuje nový projekt využití starých baterií, ze kterých chce získávat lithiové a další materiály. Celková investice má činit 23,8 miliardy jüanů (77 miliard Kč), oznámila dnes společnost.

Mohelnické továrně Hella v roce 2021/22 klesly tržby o 2,9 mld. na 12,2 mld. Kč

Hella autotechnik nova 15
Mohelnice - Mohelnické společnosti Hella Autotechnik Nova, která patří k předním tuzemským výrobcům světlometů pro auta, v účetním roce 2021/2022 do konce loňského května klesly tržby o 2,9 miliardy korun na 12,218 miliardy korun z 15,129 miliardy korun v roce předchozím.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...