1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Německo přebírá kontrolu nad německou součástí ruské Rosněfti

Rosneft logo1
Berlín - Německá vláda kvůli zajištění energetické bezpečnosti země přebírá kontrolu nad německou součástí ruského dovozce ropy Rosněfť a nad jeho dceřinou společností RN Refining & Marketing. Oznámilo to spolkové ministerstvo hospodářství, podle kterého je svěřenská správa prozatím omezena na šest měsíců.

Největší větrná elektrárna na moři Horsea 2 u Británie je v plném provozu

wind turbine
Londýn - Větrná elektrárna Horsea 2, která je největší větrnou farmou na moři na světě, už je v plném provozu. Celkem 165 větrných turbín se nachází v Severním moři, zhruba 89 kilometrů od pobřeží anglického hrabství Yorkshire, a je schopno zajistit elektřinu pro 1,4 milionu britských domácností.

Těžba ropy v USA i v členských zemích OPEC se dostala nejvýše od dubna 2020

oil well
New York/Londýn - Těžba ropy ve Spojených státech se v červnu meziměsíčně zvýšila o 1,7 procenta na 11,8 milionu barelů denně, tedy na nejvyšší úroveň od dubna 2020. Oznámil to dnes americký vládní Úřad pro energetické informace (EIA).

Teplárny Brno se připravují na možnost topit lehkými topnými oleji

teplaren 4
Brno - Teplárny Brno se už od letošního jara intenzivně připravují na možnost začít topit lehkými topnými oleji v případě, že bude nedostatek zemního plynu. Do konce letošního roku mají zajištěno téměř 90 procent potřebného zemního plynu, uvedla na dotaz ČTK za Teplárny Brno Renata Diatková.

Plzeň dokončila stavbu kanalizace a vodovodu v Koterově za více než 250 mil.

water energy
Plzeň  - Plzeň dokončila stavbu kanalizace a vodovodu v okrajové městské části Koterov za 254 milionů korun s DPH. Koterov, kde žije přes 2300 obyvatel, dosud splaškovou kanalizaci neměl a o stavbu usiloval 20 let. Dešťová voda byla svedená do Úslavy.

Dopravní podnik města Pardubic zatím nebude zvyšovat ceny jízdného v MHD

bus public
Pardubice - Dopravní podnik města Pardubic zatím nebude zvyšovat ceny jízdného v MHD. Náklady na energie na burzách jsou sice extrémně vysoké, městská firma má ale zafixované ceny včetně pohonných hmot do konce roku. Zdražení by přicházelo v úvahu až v prvním čtvrtletí příštího roku, řekl ČTK ředitel dopravního podniku Tomáš Pelikán.

Gazprom Něfť obnovila těžbu ropy na úroveň z doby před pandemií

Oil well 3
Moskva - Ruská ropná společnost Gazprom Něfť obnovila produkci na úroveň z doby před začátkem pandemie nemoci covid-19. Uvedl to dnes náměstek generálního ředitele společnosti Vadim Jakovlev. Gazprom Něfť je nejrychleji rostoucí ruskou ropnou společností podle produkce.

Toyota chystá miliardové investice do výroby baterií v Japonsku a v USA

toyota logo on car
Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor investuje až 730 miliard jenů (zhruba 129 miliard Kč) do výroby baterií v Japonsku a ve Spojených státech. Firma dnes uvedla, že tím reaguje na růst poptávky po bateriových elektrických vozidlech.

Budějovickému Viscofanu zdražily energie o 90 pct, šetří a chystá fotovoltaiku

solar panel
České Budějovice - Firmě Viscofan CZ, která vyrábí v Českých Budějovicích umělá střívka pro potravinářský průmysl, stouply meziročně náklady na energie až o 90 procent. Jde o desítky milionů korun. Firma proto změnila systém, jak zvlhčuje výrobní prostory, přestala používat páru.

PŘEDPLAŤTE SI

220x660 sk 2022

 

Nenechte si ujít...