1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Automobilka Volvo získala rekordní objednávku na 1000 elektrických kamionů

volvo logo1
Stockholm - Společnost Volvo Trucks podepsala předběžnou objednávku se švýcarskou stavební společností Holcim na dodání 1000 elektrických kamionů v příštích sedmi letech. Pro Volvo je to největší komerční zakázka na elektrické nákladní vozy, uvádí se v dnešním sdělení automobilky. Hodnota objednávky nebyla zveřejněna.

Výrobce automobilových zámků Kiekert-CS vloni dosáhl zisk 219 milionů korun

Kiekert 20
Přelouč - Výrobce zámků a zámkových systémů pro automobily Kiekert-CS z Přelouče vytvořil vloni zisk po zdanění 219 milionů korun. Výsledek je asi o dva miliony korun vyšší než rok předtím. Tržby z prodeje výrobků a služeb meziročně vzrostly o tři procenta na 7,907 miliardy korun, zjistila ČTK z výroční zprávy zveřejněné ve Sbírce listin.

Švédský Northvolt postaví v Německu gigatovárnu na baterie pro elektromobily

euros
Berlín/Stockholm - Švédská společnost Northvolt investuje několik miliard eur do výstavby gigatovárny na výrobu baterií pro elektromobily v německém městě Heide. Závod má být schopen ročně vyrobit baterie zhruba pro jeden milion elektromobilů. Firma to dnes oznámila společně s německou vládou.

ŘSD má stavební povolení na část dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům

highway
Kaplice - Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) má stavební povolení na 12 kilometrů dlouhý úsek dálnice D3 z Kaplice k Nažidlům na Českokrumlovsku. Začít stavět ho chce v letošním čtvrtém čtvrtletí. Na twitteru o tom informoval ředitel ŘSD Radek Mátl. Předpokládané náklady na stavbu jsou 6,1 miliardy Kč bez DPH.

Vítr je v Británii poprvé hlavním zdrojem elektrické energie

wind farm3
Londýn - Větrné turbíny v Británii vyrábějí poprvé více elektřiny než plyn. V prvních třech měsících roku pocházela třetina elektrické energie ve Spojeném království z větrných farem. Ukázal to podle BBC výzkum londýnské univerzity Imperial College.

Slovensko získalo povolení koupit americká lehká obrněná vozidla

slovakia flag
Washington - Slovensko bude moci ve Spojených státech nakoupit lehká obrněná vozidla (JLTV) v hodnotě asi 250 milionů dolarů (5,3 miliardy korun). Tento obchod schválilo americké ministerstvo zahraničí, napsala agentura Reuters.

Ryanair si objednal až 300 letadel Boeing 737 MAX v ceně přes 40 miliard USD

boeing logo2
Arlington - Irské aerolinky Ryanair si objednaly až 300 letadel Boeing 737 MAX 10. Polovina z nich má pevný harmonogram dodání, na druhou polovinu si firma vzala opci. Ryanair to dnes uvedl ve zprávě pro regulační úřady. Jde o jednu z největších zakázek na nákup letadel.

Čínská EVE Power investuje jednu miliardu eur do výstavby závodu v Maďarsku

hungarian flag
Budapešť - Čínský výrobce baterií EVE Power postaví v Maďarsku závod na výrobu baterií pro elektromobily za jednu miliardu eur (23,4 miliardy Kč). Oznámil to maďarský ministr zahraniční Péter Szijjártó.

VAK Trutnov měl loni zisk 3,3 milionu korun, polovinu chce dát na dividendy

water tap 2
Trutnov - Společnost Vodovody a kanalizace Trutnov (VAK) loni vytvořila zisk 3,28 milionu korun po předloňských 3,65 milionu korun. Podle návrhu na rozdělení zisku pro valnou hromadu, která bude 26. května, firma hodlá z loňského zisku dát na dividendy 1,67 milionu korun, tedy tři koruny na akcii.

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...