1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Na výrobě komponentu pro F-35 by se mohly podílet české firmy, podepsaly dohodu

f 35 plane
Praha - Na výrobě součástky pro americké letouny páté generace F-35 by se v budoucnosti mohlo podílet konsorcium českých firem PBS Velká Bíteš, One3D a HiLASE. Se společností Lockheed Martin, která letouny vyrábí, firmy podepsaly dohodu o projektu průmyslové spolupráce.

Čínský výrobce elektromobilů Xpeng prudce zvýšil čtvrtletní tržby, snížil ztrátu

charging e car
Peking - Čínský výrobce elektromobilů Xpeng v prvním čtvrtletí zvýšil tržby meziročně o 62 procent na 6,55 miliardy jüanů (přes 20 miliard Kč). Čistou ztrátu naopak snížil, a to na 1,37 miliardy jüanů (zhruba 4,3 miliardy Kč) z 2,34 miliardy jüanů před rokem. Firma to uvedla ve své výsledkové zprávě.

Společnost Czech Airlines Technics staví lakovnu letadel, otevře se na podzim

Plane engine1
Praha - Dceřiná společnost Letiště Praha, Czech Airlines Technics, staví na ruzyňském letišti lakovnu letadel. Stavba za 75 milionů korun začala v dubnu, skončit má v říjnu. Společnost tedy od podzimu začne leteckým společnostem nabízet také lakování letadel.

Teplárny Brno vykázaly zisk půl miliardy korun, měly rekordní tržby

teplaren 4
Brno - Městská společnost Teplárny Brno vykázala za fiskální rok končící v září loňského roku čistý zisk ve výši 500 milionů korun, o rok dříve to bylo 7,8 milionu korun. Tržby společnosti vzrostly o 56 procent na šest miliard korun. Tržby za prodej tepla i elektřiny byly rekordní.

Topná sezona byla rekordně krátká a teplá, dodávky tepla až o desetinu nižší

teplaren1
Praha - Letošní topná sezona v Česku byla nejkratší a nejteplejší za posledních 60 let. Tuzemské teplárny během ní zaznamenaly nejnižší dodávky tepla, proti průměru až o desetinu nižší. Hlavní příčinou bylo podle nich mimořádně teplé počasí během sezony. ČTK to dnes sdělilo Teplárenské sdružení ČR.

Spotřeba plynu v ČR dál klesá, v prvním čtvrtletí meziročně o více než čtyři pct

gas meter
Praha - Spotřeba plynu v Česku dál klesá. V letošním prvním čtvrtletí odběratelé spotřebovali 2,42 miliardy metrů krychlových plynu, což je meziročně o 4,3 procenta méně. Hlavní příčinou je především teplé počasí, po očištění teplotních vlivů by jinak spotřeba naopak mírně stoupla.

Členské státy definitivně schválily reformu trhu s elektřinou v EU

Electricity pylons 1
Brusel - Členské státy definitivně schválily reformu trhu s elektřinou v Evropské unii, oznámilo na síti X belgické předsednictví.

Vedení ČEZ navrhlo dividendu 52 Kč na akcii, loni byla rekordní - 145 Kč

CEZ logo
Praha - Vedení energetické skupiny ČEZ navrhlo vyplacení dividendy ve výši 80 procent z loňského očištěného zisku. Odpovídá to 52 korunám na jednu akcii a celkové dividendě 28 miliard korun. ČTK o tom informoval mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. O konečné výši dividendy bude v červnu rozhodovat valná hromada podniku.

Rokytnice na Rychnovsku převezme většinu tepelného hospodářství,lidé zaplatí míň

Teplaren4
Rokytnice v Orlických horách - Výrobu tepla pro dvoutisícovou Rokytnici v Orlických horách na Rychnovsku od 1. června zajistí ve třech ze čtyř kotelen městská společnost CENTEP. Cena bude 1400 korun za gigajoule (GJ), což je o 300 Kč/GJ méně než doposud. ČTK to řekl starosta Jiří Štěpán (Rokytnice PRO).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...