1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Na letišti Hradčany v Ralsku by mohla vyrůst největší solární elektrárna v Česku

solar panel
Liberec - Na letišti Hradčany v bývalém vojenském prostoru Ralsko na Českolipsku by mohla vyrůst největší solární elektrárna v Česku. Liberecký kraj si nechal zpracovat studii řešení na báňské univerzitě v Ostravě. Krajští zastupitelé budou posuzovat tři varianty, zjistila ČTK.

Rusko přestalo dodávat ropu ropovodem Družba do Polska, do Česka proudí dál

oil pipeline transneft
Varšava/Praha - Rusko přestalo dodávat ropu severní větví ropovodu Družba, která vede do Polska. Na twitteru o tom informoval šéf rafinerské společnosti PKN Orlen Daniel Obajtek.

Německo bude potřebovat přes bilion USD na zajištění dostatku energie

german flag1
Berlín - Německo vyčlenilo více než 260 miliard eur (6,2 bilionu Kč) na řešení bezprostřední hrozby energetické krize vyvolané ruskou invazí na Ukrajinu. Úplné vyřešení problému bude ale mnohem nákladnější a je otázkou, zda to země vůbec zvládne.

Opava musí kvůli investicím do fotovoltaických elektráren změnit územní plán

solarne panely
Opava - Opavský magistrát chce v budoucnu významně investovat do výstavby fotovoltaických elektráren. V nejbližších čtyřech letech to může být až 200 milionů korun. Musí ale nejdříve minimálně zčásti změnit územní plán města.

Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů v USA

Audi q5 offers1
Berlín - Německá automobilka Audi zvažuje výstavbu továrny na výrobu elektromobilů ve Spojených státech, aby tak využila subvence, které nabízí americký zákon o snižování inflace (IRA). Informovala o tom agentura Reuters. Audi je stejně jako Škoda Auto a další značky součástí německého automobilového koncernu Volkswagen.

V Pardubickém kraji bylo loni dokončeno meziročně skoro o 14 pct víc bytů

panelak 2
Pardubice - Stavebníci loni v Pardubickém kraji dokončili 1847 bytů, meziroční nárůst byl o 13,9 procenta. Byl to druhý největší počet bytů od vzniku kraje v roce 2000, uvedl Český statistický úřad.

Černých odběrů vody bylo loni v Praze meziročně méně, ale za víc peněz

water tap 2
Praha - Černých odběrů vody bylo loni v Praze meziročně méně, ale za víc peněz. Pražské vodovody a kanalizace (PVK) odhalily 276 případů černých odběrů vody a produkce odpadních vod. V roce 2021 to bylo 323 případů. Mezi nejčastější prohřešky patří manipulace s vodoměry a nepřihlášení kanalizační přípojky.

Loňská spotřeba plynu v Česku byla nejnižší za posledních osm let, uvedl ERÚ

gas meter
Praha - Loňská spotřeba plynu v Česku byla nejnižší za posledních osm let. Celkově ho Češi spotřebovali 7,544 miliardy metrů krychlových, což bylo meziročně o pětinu méně. Při přepočtu na dlouhodobý teplotní normál pak byla nejnižší minimálně od roku 2001. ČTK o tom informoval Energetický regulační úřad (ERÚ).

Skupina Orlen, do které patří Unipetrol, téměř zdvojnásobila čtvrtletní zisk

PKN Orlen logo
Plock - Polská petrochemická skupina Orlen, která v České republice vlastní firmu Unipetrol, v loňském čtvrtém čtvrtletí téměř zdvojnásobila čistý zisk na 8,1 miliardy zlotých (zhruba 40 miliard Kč). Orlen to oznámil v tiskové zprávě. Za celý rok se zisk také téměř zdvojnásobil, a to na 21,4 miliardy zlotých (zhruba 107 miliard Kč).

PŘEDPLAŤTE SI

 220x660 2023CZ

Nenechte si ujít...