1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

V Dukovanech zvýšili energetici tepelný výkon třetího bloku, dodá víc elektřiny

Nuclear Energy Plant
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany zvýšili energetici poprvé tepelný výkon jednoho bloku na 1475 megawattů (MW), což je o 2,3 procenta víc než doposud. Je to blok číslo tři. Stejné úpravy se firma ČEZ chystá udělat na zbývajících třech blocích.

Alfa Romeo uvedla své první plně elektrické auto, Milano se vyrábí v Polsku

alfaromeo logo
Milán - Automobilka Alfa Romeo uvedla na trh své první plně elektrické auto. Sportovní vůz Milano, který se vyrábí v Polsku, je pojmenovaný podle města, kde byla značka roku 1910 založena.

Huisman ve Sviadnově vyrobil svůj dosud největší jeřáb, měří 225 metrů

Huisman Tensioner
Sviadnov - Společnost Huisman Czech Republic ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku navrhla a vyrobila svůj dosud největší plně zkompletovaný jeřáb. Měří 225 metrů a bude se využívat v Dánsku k instalaci generátorů velkých větrných turbín.

Spotřeba tepla byla loni v ČR nejnižší za sedm let, kdy ERÚ data eviduje

CEZ worker
Praha - Spotřeba tepla ze soustav centrálního zásobování klesla loni v ČR meziročně o 9,4 procenta na 67,8 petajoulu (PJ). Byla tak nejnižší za sedm let, kdy Energetický regulační úřad (ERÚ) data eviduje.

Růst vývozu elektromobilů z Číny zvyšuje zájem o nové lodě pro přepravu aut

chinese flag1
Peking - Čínští výrobci aut a lodní přepravci objednávají rekordní počty lodí určených pro přepravu automobilů. Může za to prudký růst vývozu elektromobilů ze země.

Výroba elektřiny z OZE významně vzroste, je třeba na to připravit síť

solarne panely
Brno - Výroba elektřiny v solárních elektrárnách v Česku vzroste v příští dekádě trojnásobně, výroba energie pomocí větrných elektráren dokonce 7,5krát. Aby přenosová soustava takový nárůst energie z obnovitelných zdrojů (OZE) zvládla, bude potřebovat velké investice.

Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu

tatra logo
Kopřivnice - Kopřivnická Tatra získala dotaci na vývoj nákladního bateriového elektromobilu. Loni automobilka představila nákladní vůz na vodíkové články.

Airbus v prvním čtvrtletí předstihl Boeing v dodávkách letadel

airbus a350
Seattle/Paříž - Evropský výrobce letadel Airbus v prvním čtvrtletí překonal v dodávkách letadel amerického konkurenta Boeing. Dodávky Airbusu se za první tři měsíce roku zvýšily o 12 procent na 142 letadel.

Lasselsberger dokončuje svou největší investici na jihu Čech za víc než miliardu

Lasselsberger 16
Plzeň - Největší český výrobce keramických obkládaček a dlaždic, plzeňská skupina Lasselsberger, dokončuje svoji největší investici za více než miliardu korun.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...