1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Tržby Isolitu Bravo loni vzrostly více než o pětinu

isolit bravo
Jablonné nad Orlicí - Tržby Isolitu Bravo v Jablonném nad Orlicí loni meziročně vzrostly o více něž pětinu na téměř 900 milionů korun. Podnik vyrábí plastové díly pro automobilky i domácí spotřebiče.

Gazprom bude jednat v Bruselu o svém antimonopolním vyšetřování

Gazprom building
Brusel - Zástupci ruského monopolního vývozce plynu Gazprom a ruské vlády budou ve čtvrtek jednat se zástupci Evropské komise o vyšetřování protikonkurenčních praktik Gazpromu na evropských trzích.

Saúdská SABIC jedná o investici do břidlicového plynu v USA

oil refinery
Davos - Saúdská petrochemická společnost SABIC jedná s několika americkými firmami o investici do zpracování břidlicového plynu ve Spojených státech.

Saúdská SABIC jedná o investici do břidlicového plynu v USA

oil refinery
Davos - Saúdská petrochemická společnost SABIC jedná s několika americkými firmami o investici do zpracování břidlicového plynu ve Spojených státech.

Dovoz uhlí do Indie loni stoupl o více než pětinu

miner
Dillí - Dovoz uhlí do Indie v loňském roce stoupl o 21 procent na 152 milionů tun. Indičtí výrobci elektřiny totiž zvýšili nákupy uhlí v zahraničí kvůli nízkým cenám a nedostatečné nabídce na domácím trhu.

Spotřeba stlačeného plynu CNG loni vzrostla o 44 procent

cng logo
Praha - Spotřeba stlačeného zemního plynu (CNG) pro automobily se v loňském roce v Česku zvýšila meziročně o 44 procent na zhruba 22 milionů metrů krychlových. Za posledních pět let se ztrojnásobila.

Prodej PSA loni klesl, firma prý schválila navýšení kapitálu

Peugeot citroen logo1
Paříž - Celosvětový prodej ztrátové francouzské automobilky PSA Peugeot Citroën se loni propadl téměř o pět procent na 2,82 milionu vozů kvůli poklesu evropské poptávky na dvacetileté minimum.

Porsche prý zvažuje zvýšení výroby svého nového modelu Macan

Porsche logo 1
Frankfurt - Německý výrobce luxusních aut Porsche uvažuje o zvýšení výroby svého nového kompaktního sportovně-užitkového vozu Macan. Napsal to německý časopis WirtschaftsWoche. Prodej modelu Macan má začít v dubnu.

SOR Libchavy vyrobil cca 500 autobusů, meziročně zlepšil produkci

SOR bus logo
Libchavy - Společnost SOR Libchavy loni vyrobila zhruba 500 autobusů, čímž překonala předloňskou výrobu o 80 vozů. K lepšímu výsledku podniku pomohla například zakázka pro dopravní podnik v Košicích.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...