1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Průmyslovým počinem roku je kontrakt Panattoni – Faurecia, rozhodli ředitelé českých realitních firem

panattoni building
Nejlepším průmyslovým počinem roku 2013 v České republice je úspěšný kontrakt developera Panattoni na vybudování a následný dlouhodobý pronájem výrobní a skladové haly pro francouzskou společnost Faurecia.

Praha koupí od firmy E.ON její 49procentní podíl plynáren

E-on logo 1
Praha - Praha koupí od firmy E.ON její 49procentní podíl akcií Pražské plynárenské Holding (PPH). Podíl město koupí za 2,145 miliardy korun. Uplatnit předkupní právo se na svém jednání rozhodli pražští zastupitelé.

Německo letos zvýší dovoz uhlí na rekordních 51 milionů tun

mine vagon
Frankfurt - Německo letos zvýší dovoz černého uhlí o 6,5 procenta na rekordních zhruba 51 milionů tun. Kvůli dlouhé zimě stoupne jeho spotřeba zejména ve výrobě elektrické energie, pro niž je to nyní cenově nejvýhodnější surovina.

Škoda Auto začne na jaře vyrábět v Rusku model Rapid

skoda rapid
Mladá Boleslav/Kaluga - Automobilka Škoda Auto začne na jaře příštího roku vyrábět v ruském závodě Kaluga model Škoda Rapid. Automobilka o tom dnes informovala v tiskové zprávě.

Papcel chce proniknout na indický trh, založil tam pobočku

Papcel building
Litovel - Strojírenská společnost Papcel z Litovle na Olomoucku, která je předním tuzemským výrobcem strojů a zařízení pro papírenský průmysl, založila v Indii dceřinou firmu,

Polská firma LOT prý od Boeingu obdrží odškodné 655 milionů Kč

LOT airlines
Varšava - Polská státní letecká společnost LOT dostane od americké strojírenské firmy Boeing 100 milionů zlotých (655 milionů Kč) jako odškodné za nucenou odstávku letounů 787 Dreamliner.

Německé dráhy nebudou nakupovat koleje od Moravie Steel

deutsche bahn logo
Berlín - Německé dráhy Deutsche Bahn (DB) vyřadily německou dceřinou společnost české firmy Moravia Steel ze svého seznamu dodavatelů kolejí. S odvoláním na zdroje z DB to uvedl server deníku Die Welt.

Čtvrtina stavebních firem chystá v příštím roce propouštění

nezamestnanost1
Praha - Čtvrtina stavebních firem plánuje v roce 2014 propouštění, dalších 16 procent se ještě nerozhodlo. Může za to nedostatek zakázek, který způsobuje nedostatečné vytížení kapacit firem.

Orco potřebuje zvýšit kapitál o 100 mil. eur, tvrdí Vítek

orco group logo
Praha - Podnikatel Radovan Vítek, který je největším akcionářem skupiny Orco, tvrdí, že předlužená společnost potřebuje doplnit kapitál minimálně o 100 milionů eur (v přepočtu nyní zhruba 2,7 miliardy korun).

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...