1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Rosatom možná elektrárnu v SR postaví, ustoupil od požadavků

nuclear power plant1
Bratislava - Ruská společnost Rosatom novou jadernou elektrárnu na Slovensku nakonec možná postaví. Firma totiž ustoupila od požadavku na garanci výkupních cen elektřiny, které jí slovenská vláda odmítla poskytnout.

Kanada chce po USA rozhodnutí o obřím ropovodu Keystone

oil pipeline transneft
Ottawa - Kanada sdělila Spojeným státům, aby rozhodly o osudu navrhovaného obřího ropovodu, který má dopravovat surovinu ze západní Kanady do Texasu.

Gazprom loni zvýšil vývoz plynu hlavně do západní Evropy

Gazprom gas tank
Moskva - Ruský monopolní vývozce plynu Gazprom zvýšil v loňském roce v Evropě vývoz nejvíce do Itálie, Británie a Srbska a prudce rostl i jeho export do Německa, Švýcarska a na Slovensko. Vývoz na český trh zůstal téměř beze změny.

Těžební koncern Shell se možná zbaví majetku za miliardy dolarů

shell gas station 1
Londýn - Nadnárodní energetický koncern Royal Dutch Shell by v příštích dvou letech mohl prodat majetek v hodnotě 15 miliard dolarů (zhruba 300 miliard Kč), a to včetně několika ropných nalezišť v Severní moři.

Putin a Orbán se dohodli na rozšíření jaderné elektrárny Paks

nuclear power 3
Moskva - Ruský prezident Vladimir Putin se domluvil s maďarským premiérem Viktorem Orbánem na rozšíření maďarské jaderné elektrárny v Paksi o dva nové bloky.

Automobilka Hyundai vyrobila loni v Nošovicích celkem 303.460 aut

Hyundai Logo
Nošovice - Automobilka Hyundai vyrobila loni v Nošovicích celkem 303.460 osobních automobilů. Plán překročila o 1,15 procenta. ČTK o tom dnes informoval mluvčí automobilky Petr Vaněk. O rok dříve závod vyrobil 303.035 aut.

Automobilka General Motors loni zvýšila prodej o čtyři procenta

general-motors-logo company
Detroit - Největší americká automobilka General Motors loni zvýšila svůj celosvětový prodej o čtyři procenta na 9,715 milionu vozů. Oznámila to firma, která těžila zejména ze silné poptávky ve Spojených státech a Číně.

Výroba železa i oceli v ČR se loni zvýšila, předloni klesla

steel factory
Praha - Výroba surového železa v tuzemských hutích se loni meziročně zvýšila o 2,7 procenta na 4,04 milionu tun. Surové oceli hutě loni vyrobily 5,17 milionu tun. To je o 1,6 procenta meziročně více.

Slovenský závod automobilky Kia vyrobil rekordních 313.000 aut

KIA-logo big
Bratislava - Slovenský závod jihokorejské automobilky Kia Motors loni vyrobil rekordních 313.000 vozidel. Z montážních linek továrny u Žiliny na severu Slovenska tak sjelo o sedm procent více automobilů než v roce 2012.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...