1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Metaldyne Oslavany, spol. s r.o.

Metadlyne 16
Rozšiřujeme výrobu a nabíráme nové zaměstnance

Již třetí výrobní závod v tuzemsku během loňského roku otevřela společnost Metaldyne Oslavany, která se bezmála 30 let věnuje tváření ocelových dílů pro široké spektrum průmyslových zákazníků. Jsou mezi nimi výrobci nákladních automobilů, ale i producenti strojů či nářadí. Díky novému závodu v Ivančicích chce dál zvyšovat kapacity, obrat a také počet zaměstnanců, kterých má v současné době 380. Letos hodlá jejich řady rozšířit o 80 nových kolegů a v příštím roce plánuje získat dalších 50 lidí.

SOMA, spol. s r.o.

Soma cr 18
Dilema českého průmyslu: jít dál cestou závislosti, nebo svobody?

„Rád bych prostoru ve vašem časopise využil k otevření diskuse o dalším směřování českého průmyslu, respektive o klíčových faktorech pro úspěch celého našeho hospodářství i pro naplňování českého národnímu zájmu,“ říká Ladislav Verner, generální ředitel lanškrounské společnosti SOMA, která se za 30 let podnikání stala lídrem v oblasti vývoje, výroby a prodeje flexotiskových strojů.

Mondi Bupak, s.r.o.

Kreativita a inovace jsou podstatou našeho odvětví

Průkopníkem mezi závody na výrobu vysoce odolných obalů z vlnité lepenky a také centrem vývoje a výroby nejmodernějších obalů pro e-Commerce je českobudějovická společnost Mondi Bupak, která svůj historický příběh píše přes 140 let. V současné době ve firmě pracuje 220 zaměstnanců, kteří se věnují optimalizaci obalových řešení pro širokou škálu zákazníků. Od loňska mají k dispozici také nové zákaznické centrum ThinkBox, díky kterému inovativně přistupují k realizaci individualizovaných, efektivních, a přesto udržitelných obalových řešení s řadou doplňkových služeb.

ALPLA, spol. s r.o.

ALPLA 17
Odbornost a zkušenosti ve zpracování plastů

Před více než 60 lety založili bratři Helmuth a Alwin Lehner společnost „Alpenplastik Lehner Alwin“. Jejich počáteční aktiva spočívala v odvaze, tvrdé práci a vstřikovacím lisu získaném s nízkými náklady. Změnili prádelnu v domě jejich rodičů na výrobní halu a byli vděční za každou pomocnou ruku, kterou dostali. Jejich vášeň pro technické výzvy zůstává dodnes bezkonkurenční a je jedním ze základních kamenů historie koncernu ALPLA – významného světového výrobce plastových obalů.

Tatra Trucks, a.s.

TATRA TRUCKS 16
K novým projektům patří i vozidlo na vodíkový pohon

S počtem celkem 1277 prodaných vozidel zakončila loňský rok kopřivnická automobilka Tatra Trucks, která dokázala navzdory pandemickým omezením a komplikacím nejen naplnit, ale dokonce i překročit podnikatelský plán. Navíc se jí podařilo získat průlomové armádní zakázky, mezi kterými vyniká zejména dodávka bezmála 900 nákladních vozidel pro belgickou armádu. Letos má třetí nejstarší automobilka světa nakročeno k dalším podobným zakázkám, ale věnovat se bude i řadě modernizačních a inovativních projektů.

F.X. Meiller Slaný, s.r.o.

FXMeiller22
Díky investicím začínáme novou etapu

S předstihem se dokázali připravit na turbulentní dobu i na významné investice, které jim pomohou v dalším rozvoji výrobních a technologických kapacit. Řeč je o společnosti F.X. Meiller Slaný, která se již od roku 1993 věnuje výrobě sklápěčů, kontejnerových nástaveb či sklápěcích návěsů a přívěsů.

BILSTEIN CEE a.s.

bilstein cee 16
Dostali jsme se na ještě vyšší úroveň

„Je důležité, že jsme šli dál naší vlastní cestou,“ ohlíží se Peter Uhrík, člen představenstva společnosti BILSTEIN CEE za specifickým obdobím posledních dvou let, která byla značně ovlivněna především nejrůznějšími projevy koronavirové pandemie.

AKT plastikářská technologie Čechy, spol. s r.o.

AKT Plastikarska 22
S velkými hráči jsme na jedné lodi

Výrobou vstřikovaných plastových dílů, včetně jejich lakování a montáže, se již od roku 1999 zabývá společnost AKT plastikářská technologie Čechy, která má dva výrobní závody v Jablonci nad Nisou, kde pro ni pracuje zhruba 400 zaměstnanců.

Dopravní podnik města Brna, a.s.

dopravni podnik Brno21
Všechno zvládneme, ale musíme zabojovat

Navzdory všem problémům, které přinesla zejména pokračující pandemie, se Dopravnímu podniku města Brna (DPMB) povedlo během roku 2021 úspěšně realizovat řadu důležitých projektů. Příkladem může být třeba nákup nových trolejbusů Škoda 27Tr, ke kterým se letos přidají další nová moderní vozidla.

Kendrion (Prostějov) s.r.o.

Kendrion21
Rok 2021 se povedl, ale pocity máme smíšené

Solenoidy v nejrůznějších technických aplikacích putují z prostějovského závodu Kendrion do automobilek nebo k výrobcům hydraulických systému a zařízení. I přes to, že byl loňský rok velmi náročný z mnoha úhlů pohledů, společnost rostla.

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Jihoceska univerzita ceske budejovice22
Naše technologie pomáhají v průmyslu i medicíně

Jako vzdělávací a výzkumná instituce s orientací na přírodní, humanitní a sociální vědy působí již od roku 1991 v Českých Budějovicích Jihočeská univerzita, na které studuje zhruba 9-tisíc studentů.

Synthomer, a.s.

synthomer 20
Náš význam ve skupině se neustále zvyšuje

O více než 100 let zkušeností s chemickou výrobou se může opřít sokolovská společnost Synthomer. Vznik sokolovské chemičky se datuje do roku 1917, kdy tehdejší rakouský spolek ve městě založil továrnu na výrobu karbidu vápníku a dusíkatého vápna.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...