1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

BLOCK a.s.

Block 21
Modularita je trend, který zjednoduší výstavbu

Staví čisté prostory s vysokými technologickými nároky, například pro laboratoře, farmacii či zdravotnictví, a ve svém oboru je lídrem na trhu. Na jednu stranu přibyla společnosti BLOCK a.s., práce, na druhé straně se musela vyrovnat s propadem zakázek realizovaných například v Rusku. O to více se soustředí na český a slovenský trh. Zároveň jde vstříc trendům, zejména modulární výstavbě. „Vidíme v ní budoucnost, protože zjednoduší a zkrátí výstavbu na místě,“ říká v rozhovoru předseda představenstva Ing. Rudolf Limberský.

ZVVZ-Enven Engineering, s.r.o.

ZVVZ Enven engineering
Na nové zakázky jsme připraveni

Nastartováno máme dobře a chceme pokračovat v práci podle schváleného plánu na období nejbližších tří let, říká Pavel Hejna, ředitel realizace obchodně-inženýrské společnosti ZVVZ-Enven Engineering, která je součástí strojírenského holdingu ZVVZ Group z Milevska.

Prefa Brno, a.s.

Prefa Brno 20
Stavebnictví ožilo, ale jsme připraveni i na krizové scénáře

Přestože je platnost mnohých plánů již od předloňského nástupu pandemie koronaviru velmi nejistá, daří se společnosti Prefa Brno nadále získávat nové zakázky a také dostát všem závazkům vůči zákazníkům, partnerům i zaměstnancům. Více už nám řekne Michal Holák, generální ředitel a předseda představenstva firmy, která je předním tuzemským výrobcem betonových stavebních dílců.

SCHOTT Flat Glass CR, s.r.o. a SCHOTT CR s.r.o.

Shott flat glass19
Máme za sebou výjimečný rok

V průběhu let se změnily jejich produkty a částečně i zákazníci, ale jedna věc ve valašskomeziříčské společnosti SCHOTT Flat Glass CR a SCHOTT CR zůstává. Je to neustálá snaha o inovace a hledání nových možností pro uplatnění skla v nejrůznějších technických aplikacích. „Když jsme loni slavili 25 let od založení firmy, bylo příjemné si uvědomit také skutečnost, že s hrdostí pokračujeme v tradici sklářství, která v našem regionu sahá až do 19. století,“ říká na úvod Jerzy Marcin Macko, jednatel firmy, která je od roku 1996 součástí světového technologického a průmyslového koncernu SCHOTT.

Kostelecké uzeniny, a.s.

Kostelecke uzeniny 18
Investice se nám vyplácejí, ale hledáme i úspory

Novými tématy, jako je transparentnost výroby, ekologie a udržitelnost v celém procesu zpracování masa, se stále intenzivněji zabývá společnost Kostelecké uzeniny. Tuzemský lídr v produkci masa a masných výrobků má za sebou podle generálního ředitele Michala Jedličky úspěšný rok, během kterého se firmě podařilo držet prodeje na plánované úrovni.

Zeelandia, spol. s r.o.

Zeelandia 22
Pomáháme rozvíjet byznys našich zákazníků

„Bylo pro mě radostí firmu převzít,“ říká Veronika Wimmerová, od letoška nová jednatelka společnosti Zeelandia, která je od roku 2017 součástí stejnojmenné holandské nadnárodní korporace. V Česku se firma, sídlící v jihočeských Malšicích, věnuje výrobě potravinářských surovin, směsí a přípravků pro zákazníky z pekařského, cukrářského nebo gastronomického byznysu.

Leifheit, s.r.o.

Leifheit 20
Expanze i modernizace v nelehké době

Společnost Leifheit je jedním z předních světových výrobců v oblasti domácích potřeb (praní, úklid), kuchyňských a dalších výrobků pro domácnost. Firma vznikla v německém Nassau (kde má skupina dodnes sídlo) a v současnosti působí v téměř 20 zemích se třemi výrobními centry. Klíčový podnik v České republice se nachází v jihočeské Blatné.

České vysoké učení technické v Praze

cvut 20
Snažíme se, aby Česká republika nebyla jen montovnou

Mezi českými technickými vysokými školami dlouhodobě vyniká ČVUT. Aktuálně vychovává kolem 17 800 studentů, kteří si mohou vybírat z 227 akreditovaných studijních programů. Vedle výuky se vehementně soustředí také na výzkum a vývoj, ve kterém reflektuje aktuální výzvy. Nejen o nových projektech jsme si povídali se znovuzvoleným rektorem doc. RNDr. Vojtěchem Petráčkem, CSc.

Metaldyne Oslavany, spol. s r.o.

Metadlyne 16
Rozšiřujeme výrobu a nabíráme nové zaměstnance

Již třetí výrobní závod v tuzemsku během loňského roku otevřela společnost Metaldyne Oslavany, která se bezmála 30 let věnuje tváření ocelových dílů pro široké spektrum průmyslových zákazníků. Jsou mezi nimi výrobci nákladních automobilů, ale i producenti strojů či nářadí. Díky novému závodu v Ivančicích chce dál zvyšovat kapacity, obrat a také počet zaměstnanců, kterých má v současné době 380. Letos hodlá jejich řady rozšířit o 80 nových kolegů a v příštím roce plánuje získat dalších 50 lidí.

SOMA, spol. s r.o.

Soma cr 18
Dilema českého průmyslu: jít dál cestou závislosti, nebo svobody?

„Rád bych prostoru ve vašem časopise využil k otevření diskuse o dalším směřování českého průmyslu, respektive o klíčových faktorech pro úspěch celého našeho hospodářství i pro naplňování českého národnímu zájmu,“ říká Ladislav Verner, generální ředitel lanškrounské společnosti SOMA, která se za 30 let podnikání stala lídrem v oblasti vývoje, výroby a prodeje flexotiskových strojů.

Mondi Bupak, s.r.o.

Kreativita a inovace jsou podstatou našeho odvětví

Průkopníkem mezi závody na výrobu vysoce odolných obalů z vlnité lepenky a také centrem vývoje a výroby nejmodernějších obalů pro e-Commerce je českobudějovická společnost Mondi Bupak, která svůj historický příběh píše přes 140 let. V současné době ve firmě pracuje 220 zaměstnanců, kteří se věnují optimalizaci obalových řešení pro širokou škálu zákazníků. Od loňska mají k dispozici také nové zákaznické centrum ThinkBox, díky kterému inovativně přistupují k realizaci individualizovaných, efektivních, a přesto udržitelných obalových řešení s řadou doplňkových služeb.

ALPLA, spol. s r.o.

ALPLA 17
Odbornost a zkušenosti ve zpracování plastů

Před více než 60 lety založili bratři Helmuth a Alwin Lehner společnost „Alpenplastik Lehner Alwin“. Jejich počáteční aktiva spočívala v odvaze, tvrdé práci a vstřikovacím lisu získaném s nízkými náklady. Změnili prádelnu v domě jejich rodičů na výrobní halu a byli vděční za každou pomocnou ruku, kterou dostali. Jejich vášeň pro technické výzvy zůstává dodnes bezkonkurenční a je jedním ze základních kamenů historie koncernu ALPLA – významného světového výrobce plastových obalů.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...