1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Tatra Trucks, a.s.

TATRA TRUCKS 16
K novým projektům patří i vozidlo na vodíkový pohon

S počtem celkem 1277 prodaných vozidel zakončila loňský rok kopřivnická automobilka Tatra Trucks, která dokázala navzdory pandemickým omezením a komplikacím nejen naplnit, ale dokonce i překročit podnikatelský plán. Navíc se jí podařilo získat průlomové armádní zakázky, mezi kterými vyniká zejména dodávka bezmála 900 nákladních vozidel pro belgickou armádu. Letos má třetí nejstarší automobilka světa nakročeno k dalším podobným zakázkám, ale věnovat se bude i řadě modernizačních a inovativních projektů.

F.X. Meiller Slaný, s.r.o.

FXMeiller22
Díky investicím začínáme novou etapu

S předstihem se dokázali připravit na turbulentní dobu i na významné investice, které jim pomohou v dalším rozvoji výrobních a technologických kapacit. Řeč je o společnosti F.X. Meiller Slaný, která se již od roku 1993 věnuje výrobě sklápěčů, kontejnerových nástaveb či sklápěcích návěsů a přívěsů.

BILSTEIN CEE a.s.

bilstein cee 16
Dostali jsme se na ještě vyšší úroveň

„Je důležité, že jsme šli dál naší vlastní cestou,“ ohlíží se Peter Uhrík, člen představenstva společnosti BILSTEIN CEE za specifickým obdobím posledních dvou let, která byla značně ovlivněna především nejrůznějšími projevy koronavirové pandemie.

AKT plastikářská technologie Čechy, spol. s r.o.

AKT Plastikarska 22
S velkými hráči jsme na jedné lodi

Výrobou vstřikovaných plastových dílů, včetně jejich lakování a montáže, se již od roku 1999 zabývá společnost AKT plastikářská technologie Čechy, která má dva výrobní závody v Jablonci nad Nisou, kde pro ni pracuje zhruba 400 zaměstnanců.

Dopravní podnik města Brna, a.s.

dopravni podnik Brno21
Všechno zvládneme, ale musíme zabojovat

Navzdory všem problémům, které přinesla zejména pokračující pandemie, se Dopravnímu podniku města Brna (DPMB) povedlo během roku 2021 úspěšně realizovat řadu důležitých projektů. Příkladem může být třeba nákup nových trolejbusů Škoda 27Tr, ke kterým se letos přidají další nová moderní vozidla.

Kendrion (Prostějov) s.r.o.

Kendrion21
Rok 2021 se povedl, ale pocity máme smíšené

Solenoidy v nejrůznějších technických aplikacích putují z prostějovského závodu Kendrion do automobilek nebo k výrobcům hydraulických systému a zařízení. I přes to, že byl loňský rok velmi náročný z mnoha úhlů pohledů, společnost rostla.

Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích

Jihoceska univerzita ceske budejovice22
Naše technologie pomáhají v průmyslu i medicíně

Jako vzdělávací a výzkumná instituce s orientací na přírodní, humanitní a sociální vědy působí již od roku 1991 v Českých Budějovicích Jihočeská univerzita, na které studuje zhruba 9-tisíc studentů.

Synthomer, a.s.

synthomer 20
Náš význam ve skupině se neustále zvyšuje

O více než 100 let zkušeností s chemickou výrobou se může opřít sokolovská společnost Synthomer. Vznik sokolovské chemičky se datuje do roku 1917, kdy tehdejší rakouský spolek ve městě založil továrnu na výrobu karbidu vápníku a dusíkatého vápna.

Laufen CZ, s.r.o.

Laufen Boss22
Chceme dál posouvat technologické i designové hranice

Česká společnost Laufen CZ vznikla v roce 1999 a v současnosti patří do španělské skupiny Roca, jednoho z nejvýznamnějších výrobců koupelen, který působí ve více než 135 zemích světa. Firma Laufen CZ zastupuje značky Laufen, Roca a Jika nejen na českém a slovenském trhu, ale i v dalších státech střední a východní Evropy.

GO Steel, a.s.

GO Steel FM 20
Prioritou je stoprocentní servis pro naše zákazníky

Byl to rok, který se vyvinul nad očekávání všech. Takovými slovy hodnotí Ivo Chmelík, předseda představenstva frýdecko-místecké ocelářské společnosti GO Steel, průběh minulého roku, během kterého se na světových trzích projevily mimo jiné následky snížené produkce surové oceli.

GRANITOL akciová společnost

Granitol 22
Všechny fólie vyrábíme pod jednou střechou

V Moravském Berouně už přes 50 let vznikají fólie, a to od myšlenky až po finální výrobek. Poptávka se v posledních měsících trochu proměnila, zvýšil se zájem o obalové materiály. GRANITOL, a.s., tak očekává stabilní výsledky, s nimiž koronavirová krize nijak zvlášť nezamávala.

Cooper-Standard Automotive Česká republika, s.r.o.

Cooper StandardAutomotiveCR 22
Veškeré výrobní procesy máme na jednom místě

Dva dost možná zlomové roky má za sebou společnost Cooper Standard Česká republika, která se v tuzemsku již přes 20 let věnuje výrobě palivových a brzdových systémů pro automobily.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...