1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Výrobce průmyslových pecí měl loni stejné tržby jako v roce 2012

priemyselna pec
Rajhrad - Výrobce průmyslových pecí a sušáren LAC, s.r.o., z Rajhradu u Brna loni udržel tržby na téměř stejné úrovni jako v roce 2012. Dosáhly podle prvních odhadů 271 milionů korun. Jsou asi o deset procent nižší než v roce 2011.

Na stavbu obchvatu Chrudimi je letos více než půl miliardy korun

road construction
Chrudim - Na stavbu obchvatu Chrudimi mají letos silničáři více než půl miliardy korun. Dlouho odkládaná stavba by měla být hotová na konci příštího roku. ČTK to sdělila Hana Jarolímová z pardubické pobočky Ředitelství silnic a dálnic.

Těžební skupině BP kvůli nižším maržím klesl čtvrtletní zisk

BP-petrol-station
Londýn - Britské těžební skupině BP klesl zisk ve čtvrtém čtvrtletí na 2,8 miliardy dolarů (57 miliard Kč) ze 3,9 miliardy dolarů (79,4 miliardy Kč), který vykázala ve stejném období předloni. Oznámila to firma. Zisk jí klesl i za celý uplynulý rok.

Orbán slibuje levnější energie, čeká kvůli tomu problémy s EU

viktor orban
Budapešť - Maďarský premiér Viktor Orbán dnes občanům slíbil levnější energie, a to i za cenu sporu s Evropskou unií. Informovala o tom agentura DPA.

Těžba ropy v Rusku v lednu klesla, ale zůstává největší na světě

Oil Well6
Moskva - Těžba ropy v Rusku v lednu mírně klesla, a sestoupila tak z prosincového postsovětského maxima. Země nicméně zůstává největším producentem ropy na světě.

EP Industries může převzít Energetické opravny

Electricity-pylons 1
Brno - Skupina EP Industries podnikatele Daniela Křetínského může převzít od společnosti Colora kadaňské Energetické opravny. Transakci schválil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). ČTK to řekl jeho předseda Petr Rafaj.

Ukrajinský Naftogaz varuje, že možná nezaplatí včas za ruský plyn

UkraineFlag
Moskva - Ukrajinský energetický podnik Naftogaz možná nebude schopen zaplatit ruskému plynárenskému gigantu Gazprom včas za dodávky ruského plynu. Oznámila to ukrajinská společnost.

Temelín investuje miliony do vodohospodářské infrastruktury

water tap 2
Temelín - Obec Temelín bude letos do vodohospodářské infrastruktury investovat zhruba 16 milionů korun.

Automobilka Ford téměř zdvojnásobila čtvrtletní zisk

ford-logo-2
Detroit - Druhá největší americká automobilka Ford Motor v loňském čtvrtém čtvrtletí téměř zdvojnásobila čistý zisk na tři miliardy dolarů (60 miliard Kč) z necelých 1,6 miliardy dolarů před rokem. Oznámila to firma.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...