1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ITW PRONOVIA, s.r.o.

ITW Pronovia
Budoucnost stavíme na inovacích


Ve Velké Bíteši nedaleko dálnice D1 sídlí relativně mladá, ale už velmi úspěšná firma ITW PRONOVIA. Během 20 let si dokázala vybudovat velice dobré jméno v oblasti dodávek do automobilového průmyslu. Díky napojení na nadnárodní korporaci ITW může uspokojovat potřeby a plnit požadavky většiny světových výrobců automobilů na všech kontinentech.

PLAKOR CZECH, s.r.o.

Plakor
Ohleduplný zaměstnavatel a soused


V srdci moravského regionu leží obec Mošnov, kde má své sídlo dceřiná společnost globálního výrobce plastových dílů Plakor.

REHAU, s.r.o.

Rehau
Vášeň pro automobily vtisknutá do plastů


Výrobní závod společnosti REHAU, s.r.o., v Moravské Třebové se specializuje na výrobu plastových dílů pro automobilový průmysl. Společnost, která se rozrůstala v době, kdy celá Evropa prožívala ekonomickou recesi, loni oslavila 20. výročí svého založení v České republice.

FERRIT, s.r.o.

ferrit
Největší výrobce důlní dopravní techniky na světě


Ve své činnosti společnost FERRIT, s.r.o. navazuje na tradici českého hornického strojírenství. Je největším výrobcem strojů pro podzemní dopravu na světě. Nosným programem firmy jsou závěsné lokomotivy, které vyrábí a dodává v mnoha různých modifikacích.

TPK, s.r.o. - Povltavské mlékárny


TPK-Povltavske mlekarny
Mlékárenský průmysl úspěšně konkuruje špičkovým evropským výrobcům


Akciová společnost Povltavské mlékárny navazuje na historii mlékárenství, která se v oblasti Sedlčanska začala psát již v 50. letech minulého století. Několik desetiletí vyrábí legendární české sýry značky Lučina a Sedlčanský hermelín. Pravidelně na trh uvádí jejich různé varianty a reaguje tak na proměňující se potřeby a chutě českého spotřebitele.

Český hydrometeorologický ústav

ČHMU Logo1
60 let ve znamení meteorologie, hydrologie a ochrany ovzduší


S výsledky práce odborníků v Českém hydrometeorologickém ústavu se setkáváme několikrát denně. Připravují podklady pro zpravodajství o vývoji počasí, vydávají zprávy a výstrahy na nebezpečné a mimořádné hydrometeorologické jevy, zpracovávají informace o stavu a kvalitě ovzduší a zdrojích jeho znečištění a největší pohotovost mívají v době povodní.

Výzkumný ústav anorganické chemie, a.s.

Vyzkumní-ustav-anorganicke-chemie
V ČR vzniká jedinečné vědecké centrum, peníze na výzkum ale chybí


Zaměřuje se na široké spektrum výzkumných aktivit. Spolupracuje s průmyslovými podniky, stejně jako s akademickými pracovišti. Aktuálně Výzkumný ústav anorganické chemie, a.s., realizuje unikátní projekt výstavby výzkumného a vzdělávacího centra a připravuje se na horší časy, které evropskou vědu pravděpodobně čekají.

Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.

Ustav molekularnej genetiky
Výzkum na špičkové úrovni a prosperující spin-off firmy


Ústav molekulární genetiky AV ČR patří k předním českým vědeckým pracovištím. Věnuje se základnímu i aplikovanému výzkumu zaměřenému hlavně na biologii nádorových buněk, funkce imunitního sytému nebo poruchy genetického aparátu buněk. Úzce spolupracuje s univerzitami i zahraničními partnery.

Povodí Labe, státní podnik

Povodi Labe
Budeme dále pokračovat ve výstavbě protipovodňových opatření


Povodí Labe se v České republice rozprostírá v celkové ploše 14 976 km2 a na českém území má řeka Labe délku 370 kilometrů. Ve správě státního podniku Povodí Labe je celkem 9 352 km vodních toků, z toho regulovaných je více než polovina, dohromady 4 532 km.

KRPA PAPER, a.s.

Krpa paper
Speciální papíry z Podkrkonoší jsou exportovány do celého světa


KRPA PAPER je exportně orientovaná firma a své výrobky dodává nejen do celé řady evropských zemí, ale i do dalších kontinentů. Společnosti se daří navyšovat výrobu speciálních papírů přibližně o 2-tisíc tun ročně. Pravidelně investuje významnou část peněz do snižování spotřeby energií a do zlepšování efektivity a kvality výroby.

Centrum výzkumu globální změny AV ČR, v.v.i.

Centrum vyzkumu globalnej zmeny AV
Brněnští vědci slaví úspěchy na mezinárodním poli


Globální oteplování a další významné globální jevy se v posledních letech dostávají do popředí zájmu nejen politiků, ale především vědců. Je to nadčasové a velmi důležité téma, které poskytuje řadu dosud neprozkoumaných jevů a především jejich vliv na životní prostředí.

VOP CZ, s.p.

VOP
Slavíme úspěch v civilním i vojenském sektoru


Historie státního podniku VOP CZ sahá až do roku 1946, kdy získala první zkušenosti s opravami vojenské techniky. Dnes se činnost podniku, jehož zakladatelem je Ministerstvo obrany České republiky, zaměřuje jak na vojenský, tak i civilní sektor.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...