1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Podíl ropy z Ruska na dovozu do ČR loni mírně stoupl na 58 procent

oil barrels
Praha - Podíl ropy z ruského ropovodu Družba loni na celkovém dovozu do Česka činil 58 procent, meziročně je to nárůst asi o dva procentní body. Zbylá část byla tvořena dodávkami z německého ropovodu IKL, který navazuje na italský ropovod TAL.

Polský Orlen jmenoval novým ředitelem bývalého šéfa své litevské divize

PKN Orlen logo
Varšava - Polská petrochemická skupina Orlen, kterou kontroluje stát, má nového šéfa. Stal se jím Ireneusz Fonfara (50), který předtím vedl litevskou divizi podniku. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Orlen je vlastníkem českého petrochemického holdingu Orlen Unipetrol.

Slovenské stavebnictví v únoru meziročně kleslo třetí měsíc v řadě, už jen mírně

building houses Construction
Bratislava - Výkony slovenského stavebnictví po zohlednění inflace klesly v meziročním srovnání třetí měsíc v řadě, v únoru už však jen o 0,4 procenta. ČTK o tom informoval slovenský statistický úřad.

Celosvětová kapacita uhelných elektráren loni vzrostla nejvíce od roku 2016

mine vagon
Singapur - Globální kapacita uhelných elektráren v loňském roce stoupla o dvě procenta, což byl nejvyšší růst od roku 2016. K růstu přispěla nová výstavba v Číně a zpožděné vyřazování starých elektráren z provozu v řadě zemí.

V Dukovanech zvýšili energetici tepelný výkon třetího bloku, dodá víc elektřiny

Nuclear Energy Plant
Dukovany - V Jaderné elektrárně Dukovany zvýšili energetici poprvé tepelný výkon jednoho bloku na 1475 megawattů (MW), což je o 2,3 procenta víc než doposud. Je to blok číslo tři. Stejné úpravy se firma ČEZ chystá udělat na zbývajících třech blocích.

Alfa Romeo uvedla své první plně elektrické auto, Milano se vyrábí v Polsku

alfaromeo logo
Milán - Automobilka Alfa Romeo uvedla na trh své první plně elektrické auto. Sportovní vůz Milano, který se vyrábí v Polsku, je pojmenovaný podle města, kde byla značka roku 1910 založena.

Huisman ve Sviadnově vyrobil svůj dosud největší jeřáb, měří 225 metrů

Huisman Tensioner
Sviadnov - Společnost Huisman Czech Republic ze Sviadnova na Frýdecko-Místecku navrhla a vyrobila svůj dosud největší plně zkompletovaný jeřáb. Měří 225 metrů a bude se využívat v Dánsku k instalaci generátorů velkých větrných turbín.

Spotřeba tepla byla loni v ČR nejnižší za sedm let, kdy ERÚ data eviduje

CEZ worker
Praha - Spotřeba tepla ze soustav centrálního zásobování klesla loni v ČR meziročně o 9,4 procenta na 67,8 petajoulu (PJ). Byla tak nejnižší za sedm let, kdy Energetický regulační úřad (ERÚ) data eviduje.

Růst vývozu elektromobilů z Číny zvyšuje zájem o nové lodě pro přepravu aut

chinese flag1
Peking - Čínští výrobci aut a lodní přepravci objednávají rekordní počty lodí určených pro přepravu automobilů. Může za to prudký růst vývozu elektromobilů ze země.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...