1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Stavebnictví by mělo čekat v příštím roce oživení, vyplývá z průzkumu

steel construction
Brno - Stavebnictví by mělo v Česku v příštím roce čekat oživení, míní zástupci stavebních firem. Vyplývá to z průzkumu společnosti CEEC Research, který prezentovala zástupkyně společnosti Helena Grofová na konferenci na brněnském Stavebním veletrhu a který se dělal v prvním čtvrtletí.

Pražské vodárny loni řešily 298 černých odběrů vody, meziročně o 22 více

water tap 2
Praha - Pražské vodovody a kanalizace (PVK) loni řešily 298 případů černých odběrů vody a nelegální produkce odpadních vod, přičemž v roce 2022 jich evidovaly 276. Ne ve všech případech se ukázalo, že se lidé dopustili prohřešku.

Automobilce Ford klesl čtvrtletní čistý zisk o 24 procent, překonal však odhady

ford logo 2
Dearborn - Americké automobilce Ford Motor v prvním čtvrtletí meziročně klesl čistý zisk o 24 procent na 1,33 miliardy dolarů (31,3 miliardy Kč). Zisk na akcii byl ale vyšší, než odhadovali analytici. Dařilo se divizi užitkových vozidel a rostl prodej hybridních vozů.

Toyota v loňském finančním roce zaznamenala rekordní celosvětový prodej a výrobu

toyota logo blue
Tokio - Japonská automobilka Toyota Motor v loňském finančním roce zaznamenala rekordní celosvětový prodej a výrobu. Poprvé překročila hranici deseti milionů prodaných vozů.

Rozšiřování dálnice D1 v Brně má být o dva měsíce rychlejší,stát zaplatí 70 mil.

highway
Brno - Rozšíření dálnice D1 mezi 194. a 196. kilometrem v Brně na šest pruhů by mělo být hotové o dva měsíce dříve, tedy v polovině dubna příštího roku, řekl dnes novinářům na nočním briefingu ministr dopravy Martin Kupka (ODS). Stát za to zaplatí o 70 milionů korun více, původní cena přesahovala jednu miliardu korun.

E.ON zlevnil energie s fixací, od května sníží ceny plynu i klientům bez závazku

E on logo 1
Praha - Energetická společnost E.ON sníží své ceny energií. Od tohoto týdne podnik zlevnil pro nové klienty fixované tarify elektřiny a plynu, od května plošně zlevní i plyn asi 150.000 zákazníkům se smlouvou bez závazku. Ceny klesnou o stovky korun za megawatthodinu (MWh). ČTK o tom informovala společnost E.ON v tiskové zprávě.

Pardubický dopravní podnik si objednal trolejbusy za 107 milionů korun

bus public
Pardubice - Dopravní podnik v Pardubicích pořizuje osm nových trolejbusů, které budou mít trakční baterii, a mohou tak jezdit mimo trolejovou síť. Vozy budou stát 107 milionů korun a podnik je obdrží v polovině příštího roku.

Volkswagen chce do roku 2030 na čínském trhu udržet 15procentní podíl

Volkswagen Touareg
Peking/Frankfurt - Německý automobilový koncern Volkswagen, pod který patří i česká automobilka Škoda, chce do roku 2030 udržet na čínském trhu současný asi 15procentní podíl. Řekl to dnes regionální šéf podniku Ralf Brandstätter. Firmě tam v posledních třech letech tržní podíl výrazně klesl kvůli oblibě elektromobilů.

Výrobci montovaných hal MONT-KOVO meziročně klesly tržby, skončil ve ztrátě

decline 1
Břest - Společnost MONT-KOVO z Břestu na Kroměřížsku utržila v hospodářském roce, který ukončila loni v březnu, za prodej výrobků a služeb přibližně 261,4 milionu korun. Meziročně to bylo asi o 32,7 milionu méně.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...