1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Hansen Electric, spol. s r.o.

Hansen electrics
Světová dvojka prožívá výjimečně dobrý rok

Mezi důležitými obchodními cestami do Ruska a Bosny a Hercegoviny si na rozhovor našel čas ředitel opavské společnosti Hansen Electric Josef Šimeček. Jeho nabitý pracovní program svědčil o tom, že se firmě, která se již od 90. let zabývá výrobou špičkových nevýbušných elektrických zařízení pro důlní provozy s nebezpečím výbuchu, daří. A to velmi dobře, protože atraktivními zakázkami má pokrytý celý letošní rok a s optimismem hledí i do dalších let.

Schäfer – Sudex, s.r.o.

schafer sudex 18
Výrobce nerezových sudů hlásí top výsledky

Zhruba před rokem Zdeněk Zelený, obchodní ředitel a prokurista společnosti Schäfer – Sudex, s.r.o., v rozhovoru pro Průmysl Dnes prognózoval, že se tradičnímu výrobci nerezových KEG sudů v roce 2018 podaří navýšit prodeje o 10 %. Přesně tak se i stalo, protože firmy Schäfer – Sudex, s.r.o., z Ledče nad Sázavou a Schäfer Container Systems z Neunkirchenu loni společně vyrobily 1,2 milionu sudů, do kterých se stáčí především pivo z českých i zahraničních pivovarů.

SIAD Czech, spol. s r.o.

SIAD 19
Naše cíle a plány překračují horizont kvartálů

V roce 2018 slavila společnost SIAD Czech 25. výročí svého úspěšného působení na trhu technických plynů v Česku. Slavit mohla opravdu radostně, protože dosáhla výsledků, které patřily mezi nejlepší v historii. Na tržby, které přesáhly hranici 800 milionů korun, chce firma v letošním roce navázat. Očekává stabilní ekonomický růst ve výši 3 až 5 %, což se podle generálního ředitele Jiřího Langa v celoevropském kontextu jeví jako velice solidní výsledek.

Futaba Czech, s.r.o.

Futaba 15
Výrobce automobilových dílů chystá nové projekty

Havlíčkobrodská společnost Futaba Czech, s.r.o., se specializuje na výrobu karosářských a podvozkových dílů a produkuje výfukové systémy pro přední automobilky. Narůstající požadavky ze strany automotivu zvládá s japonským řádem a odhodlaností. Tyto hodnoty podniku vtiskla mateřská společnost z Japonska. Nadnárodní koncern má kromě České republiky pobočky také v Anglii, v Číně nebo ve Spojených státech.

Danone a.s.

danone 19
Značka, která naučila Čechy a Slováky jíst jogurty, slaví stovku

Do prvních jogurtů značky Danone zabořili lidé lžičky v roce 1919. Isaac Carasso je vyrobil v malé továrně ve Španělsku a pojmenoval je po svém prvorozeném synu Danielovi. V Barceloně je tehdy prodávaly pouze lékárny. Jogurty totiž hlavně pomáhaly léčit střevní potíže malých dětí. Od začátku je tak značka Danone spojená se zdravou výživou. Letos nadnárodní společnost slaví stoleté výročí a na trh uvede celou řadu novinek.

Národní agentura pro informační a komunikační technologie, s.p.

Realizujeme projekty, které mají dopad na každého občana

Profesionální služby v oblasti informačních a komunikačních technologií, ze kterých v konečném důsledku profituje každý občan České republiky, poskytuje Národní agentura pro komunikační a informační technologie (NAKIT). Jedná se o státní podnik, který byl založen 1. února 2016 jako servisní organizace ministerstva vnitra. Pracuje v něm zhruba 370 zaměstnanců a vnitřní strukturu tvoří více než 40 regionálních pracovišť.

PPL CZ, s.r.o.

ppl cz 19
Dál chceme rozvíjet vášeň pro balíky

Společnost PPL CZ si od roku 1995 vybudovala pozici jedničky na trhu vnitrostátních a mezinárodních přepravních služeb pro firmy a podnikatele. S cílem posílit pozici lídra a připravit se na nové výzvy, zejména v oblasti eCommerce, se jejího řízení letos v březnu ujal Petr Horák. Ve funkci generálního ředitele zodpovídá za tým, ve kterém pracuje 800 zaměstnanců a 1700 řidičů, kteří doručí více než 29 milionů zásilek ročně.

CANIS Safety a.s.

Canis safety 15
Drží krok s dobou, proniká na nové trhy a modernizuje centrální sklad

Pro řadu řemeslníků, operátorů výroby a lidí, kteří pracují v náročných podmínkách, je naprosto nezbytné pořídit si dobré pracovní oblečení a ochranné pomůcky. Často pro ně zajdou do některé ze sítě maloobchodních nebo velkoobchodních prodejen CANIS Safety. Společnost s obratem 2,5 miliardy korun ročně se na pozici významného dovozce, výrobce a distributora pracovního oblečení i ochranných pomůcek a prostředků vypracovala doslova od píky.

APAG Elektronik, s.r.o.

apag elektronik 17
Chceme se vypracovat na pozici nejlepšího automobilového dodavatele na světě

Společnost APAG Elektronik, s.r.o., působí na českém trhu už od roku 2007 a od té doby se jí úspěšně daří růst a rozšiřovat řady své náročné klientely. K jejím zákazníkům patří především firmy z oblasti automobilového průmyslu, ale spokojené klienty má i v jiných hospodářských segmentech. Dodává jim elektroniku a osvětlovací díly, které na špičkové úrovni vyrábí ve svém pardubickém areálu. Historii společnosti, její aktuální produktové portfolio i plány do budoucna nám představil jednatel a ředitel společnosti Ing. Ladislav Hrdý.

Technická univerzita v Liberci

tech univ liberec 18
Nehledáme jen talentované, ale také dobře motivované jedince

Liberecká univerzita otevřela své brány prvním studentům v roce 1953. V té době nesla název Vysoká škola strojní v Liberci a jejím cílem bylo vzdělávat kvalifikované inženýry, kteří si v tradičním průmyslovém regionu nalézali široké uplatnění. Dnes má instituce přejmenována v roce 1995 na Technickou univerzitu v Liberci (TUL) 7 fakult a 1 odborný ústav. Textilní fakulta je v Evropě jediná svého druhu a nabízí studium perspektivních oborů jako je textilní marketing či návrhářství.

TOS VARNSDORF, a.s.

TOS Varnsdorf
Zákazníkům představíme nový stroj, studentům novou firemní školu

„Sportovní terminologií řečeno, jsme v poločase,“ tvrdí obchodní ředitel společnosti TOS VARNSDORF Miloš Holakovský a na mysli má klíčové veletržní a obchodní akce roku 2019. Úspěšný český výrobce prezentuje doma i v zahraničí nové obráběcí stroje, se kterými se mu daří na trhy přicházet v pravidelném inovačním cyklu. Každé dva roky uvede jednu novinku. Tou letošní je portálové obráběcí centrum s oficiálním označením WVM 2600 T.

ČEZ Teplárenská, a.s.

CEZ teplarenska 1 14
V roce 2019 se zaměříme na efektivitu a dobře odvedenou práci

Osm tisíc odběrných míst v sedmi krajích České republiky zásobuje ČEZ Teplárenská, a.s., teplem. Ročně svým odběratelům dodá 7-tisíc TJ energie. Kromě průmyslových podniků má mezi svými zákazníky 137-tisíc domácností. „Pečujeme o 611 kilometrů tepelných sítí a více než 300 zdrojů na zemní plyn.

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně

fak nem sv.Anny brno 191
Zkoumá srdeční a mozkové choroby

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně se vedle běžné lékařské péče specializuje hlavně na kardiovaskulární, neurologická a onkologická onemocnění. Má kapacitu 900 lůžek, z toho 90 pro zajištění intenzivní péče. Ročně nemocnice ambulantně ošetří jeden a čtvrt milionu pacientů a 27-tisíc pacientů hospitalizuje. Nedílnou součástí nemocnice je už několik let Mezinárodní centrum klinického výzkumu (FNUSA-ICRC), jež se zaměřuje hlavně na výzkum onemocnění srdce a mozku.

INCO engineering, s.r.o.

České těžní stroje jsou příkladem inovativní dokonalosti

Viděli perspektivu v oboru, který jiní opouštěli. Tak začínalo podnikání tří společníků, kteří v roce 1994 stáli u zrodu firmy INCO engineering. Během takřka 25 let se jim podařilo dodat zejména na zahraniční trhy přibližně 700 těžních strojů a velké množství dalších výrobků pro důlní průmysl. Za jejich úspěchem stála víra ve vlastní schopnosti a inovace, které ze současných těžních strojů dělají velmi sofistikovaná a technologicky vyspělá zařízení.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...