1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

Macco Organiques, s.r.o.

macco org 19
Cílem desetiletého plánu jsou dvojnásobné tržby

„Daří se nám růst v tržbách i v prodejích na nových teritoriích,“ říká Charis Stambolidis, generální ředitel bruntálské společnosti Macco Organiques, která se zabývá výrobou anorganických minerálních solí pro farmacii a potravinářství. Výrobní závod nacházející se v podhůří Jeseníků byl založen již v roce 1976. Mimořádným rozvojem však prošel v posledních 15 letech, během kterých desetinásobně vzrostl prodej a trojnásobně se zvýšil počet zaměstnanců. „Naši kondici hodnotíme jako velmi dobrou.

SCHOTT Flat Glass CR, s.r.o.

Shott flat glass19
Sklářská firma sází na inovace a její obrat roste

Výroba skla má v České republice dlouhou tradici, v mnoha regionech se vyrábí už stovky let. Příkladem je i Valašské Meziříčí, kde má své zázemí firma SCHOTT, jež tady provozuje hned několik divizí. Zaměřuje se na montáž skleněných optických vláken, která přenáší světlo, zpracovává ploché sklo pro domácí spotřebiče a vyrábí dveřní systémy pro chladírenské boxy v supermarketech.

Správa a údržba silnic Plzeňského kraje, p.o.

sprava udrzba silnic plzen 19
Největší výzvou je úspěšné dokončení dopravních projektů

Údržba pozemních komunikací je oblastí, která na své správce klade vysoké požadavky především z hlediska bezpečnosti provozu. Náročný úkol pečovat o silnice II. a III. třídy Plzeňského kraje (PK) byl svěřen příspěvkové organizaci Správa a údržba silnic PK. Té se v poslední době daří realizovat řadu úspěšných projektů, o nichž jsme si povídali s Ing. Miroslavem Doležalem, generálním ředitelem této společnosti.

Šroubárna Kyjov, spol. s r.o.

Sroubarna Kyjov 18
Do roku 2019 vstupuje s plánem navýšit výrobu o miliony kusů

V Kyjově se už desítky let vyrábějí zejména pražcové šrouby, hákové šrouby a matice, kratší dobu pak výkovky ložiskových kroužků a vaček a obrobené ložiskové kroužky, které směřují zejména na železnice, do automobilového průmyslu nebo strojírenství. Šroubárna Kyjov, spol. s r.o., je od roku 2008 součástí skupiny Třinecké železárny – Moravia Steel a partnerství se silným holdingem jí svědčí.

TATRA TRUCKS, a.s.

TATRA TRUCKS 16
Úspěšně pronikáme na zajímavé a perspektivní trhy

Kopřivnická automobilka TATRA TRUCKS má za sebou rok plný novinek, mezi které patřilo například představení nových vozidel klíčové modelové řady TATRA PHOENIX. Uplynulý rok 2018 byl ovšem podle předsedy představenstva Petra Ruska také hodně náročný, a to proto, že se firma musela vypořádat s velkými výzvami ve výrobní, finanční i obchodní oblasti. Dosavadní průběh letošního roku je oproti tomu mnohem pozitivnější.

Vysoké učení technické v Brně

VUT Brno 18
Tato škola nevychovává nezaměstnané

Vysoké učení technické v Brně je nejstarší brněnskou univerzitou a zároveň největší technickou vysokou školou v republice. Jako první z technik navíc nedávno získala institucionální akreditaci a letos se může pochlubit i kulatým jubileem. Na otázky týkající se směřování brněnské techniky odpovídal její rektor, prof. RNDr. Ing. Petr Štěpánek, CSc., dr. h. c.

WALMARK, a.s.

Walmark 19
Úspěšně šíří české know-how po celém světě

Společnost WALMARK je významným hráčem na českém i mezinárodním trhu s doplňky stravy a léčivými přípravky. Její průměrný růst v posledních 3 letech je 12 % za rok. Firma vybudovala v České republice nejlepší výrobní kapacity ve své kategorii a v současné době zaměstnává 590 lidí v rámci celého holdingu.

EUROVIA CS, a.s. závod mosty a konstrukce

Eurovia sk 19
Staví technologicky náročné mosty v Česku i na Slovensku

Postavit most přes řeku nebo dálnici je ve stavebnictví obzvlášť náročná disciplína. Ke špičkám ve svém oboru se řadí společnost EUROVIA CS, a.s., potažmo její závod mosty a konstrukce. Za sebou má například stavbu Starého mostu v Bratislavě, kterou zvládla v rekordním čase dvou let. Nyní se podílí na rekonstrukci mostů v rámci oprav na nejvytíženější české dálnici D1.

Tiberina Automotive Bělá, spol. s r.o.

Tiberina automotive Bela 15
Špičkové komponenty ocenené zákazníkmi aj partnermi

Spoločnosť Tiberina Automotive Bělá, spol. s r.o., je súčasťou talianskej Tiberina Group a sídli v stredočeskom meste Bělá pod Bezdězem. Skupina Tiberina sa zameriava na výrobu kovových súčiastok pre automobily a jej závody sa nachádzajú v Taliansku, Turecku, Nemecku, Brazílii a Argentíne. Závod v Bělej pod Bezdězem zapadá do koncepcie skupiny výrobou dielov pre známe automobilové koncerny ako Škoda, Fiat a PSA.

TOS VARNSDORF, a.s.

TOS Varnsdorf 15
Letos chceme navýšit tržby o 50 milionů korun

V růstu tržeb, které loni dosáhly plánované hodnoty 1,7 miliardy korun, chce i v roce 2019 pokračovat společnost TOS VARNSDORF. Podle obchodního ředitele Miloše Holakovského se vzhledem k avizovanému ochlazení trhu jedná o ambiciózní plán, ale přední světový výrobce obráběcích strojů je přesvědčen o tom, že bude naplněn.

Typos, tiskařské závody, s.r.o.

typos 19
Tlač sa vracia domov

Spoločnosť Typos, tiskařské závody, s.r.o., je súčasťou skupiny EDS Group, ktorá bola založená v roku 1992 v Nemecku. Skupina dnes pôsobí v piatich krajinách (Nemecko, Česká republika, Poľsko, Rumunsko a Maďarsko) a dokopy ju môžeme nájsť na deviatich miestach. Aj vďaka tomu je jedným z lídrov európskeho tlačiarenského priemyslu a ponúka služby digitálnej aj hárkovej ofsetovej tlače.

GRUPO ANTOLIN OSTRAVA, s.r.o.

grupo antolin ostrava 18
Závod se za 10 let vypracoval na špici mezi výrobci autodílů

Před 10 lety byl na zelené louce v Ostravě postaven závod španělského koncernu, který se specializuje na výrobu automobilových dílů. Společnost GRUPO ANTOLIN OSTRAVA, s.r.o., získala první zakázky a rozběhla produkci stropních panelů, svého jediného produktu. Na trhu se zapsala dobře, a tak následovaly další projekty, například pro automobilku Kia nebo pro koncern Volkswagen. Když se firma nyní ohlíží zpět a připomíná si kulaté jubileum, vidí za sebou kus dobře odvedené práce.

Ústav organické chemie a biochemie AV ČR, v.v.i.

ustav anorg chem 18
Jejich výzkumná činnost vzbuzuje zájem po celém světě

Jednou z významných institucí Akademie věd ČR je Ústav organické chemie a biochemie, jehož posláním je především základní výzkumná činnost. Podle jeho ředitele, RNDr. PhDr. Zdeňka Hostomského, CSc., má ovšem ÚOCHB k dispozici potřebnou organizační infrastrukturu a zkušené pracovníky, a může tedy zachytit a v praxi úspěšně uplatnit zajímavé poznatky.

Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o.

Mayr Melnhof holz paskov 17
Zvyšuje objemy i kvalitu produktů

V době šlapající ekonomiky je vysoká poptávka po surovinách, dřevo nevyjímaje, a tak se daří i závodu Mayr-Melnhof Holz Paskov, s.r.o., který zpracovává dřevo. Z výroby je klíčová hlavně produkce řeziva, která se na obratu firmy podílí z největší části. Letos se společnosti daří plnit plán s předstihem, chystá nové investice a zvyšuje kapacitu i kvalitu produktů.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...