1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer

Připojte se:

Facebook

ZETOR TRACTORS, a.s.

Zetor traktors 18
S novými modely vjíždí do segmentu malých traktorů

Když na pole poprvé vyjely traktory, změnil se zemědělcům život. Z tradičních českých výrobců traktorů přežila dodnes jen brněnská značka ZETOR. Její první traktor má v křestním listu letopočet 1946. Od té doby udává společnost ZETOR TRACTORS, a.s., trendy v oblasti zemědělské techniky.

SumiRiko AVS Czech, s.r.o.

Sumiriko avs 18
Špičková kvalita všude tam, kde se tlumí vibrace

Z dlouhé tradice gumárenského a plastikářského průmyslu ve Zlínském kraji vychází dodnes mnoho firem. Jednou z těch, které si jdou již od 90. let svojí vlastní cestou, je společnost SumiRiko AVS Czech z Drnovic u Valašských Klobouk.

TS Plzeň, a.s.

TS Plzen 17
Nejžhavější trhy jsou v Číně, Indii nebo v Turecku

Plzeň není jen městem piva. Svoji tradici má v západočeské metropoli také průmysl, především stroje značky Škoda.

GEMO, a.s.

GEMO Olomouc
Měníme přítomnost v budoucnost

Ryze česká stavební společnost GEMO, a.s., (dříve pod názvem GEMO OLOMOUC, spol. s r.o.) patří ke špičkám v oboru pozemního stavitelství v České republice. Již 27 let mění přítomnost v budoucnost vytvářením nového a moderního životního prostoru při realizaci netradiční a designové bytové výstavby i při vytváření nových výrobních a logistických prostor či obchodních a zábavních center.

EXCALIBUR ARMY, spol. s r.o.

Růstová strategie velí investovat a získávat nové odborníky

Po období útlumu z 90. let se v posledních letech opět dostává do velmi dobré kondice český zbrojní průmysl. Progresivní růst a rozvoj tradičního odvětví nejlépe vystihují příběhy firem, jako je Excalibur Army ze Šternberka. Z dlouhodobě kvalitního opravárenského a obchodního podniku se postupně stává společnost, která stále více sází na vlastní výrobu a vývoj vojenské techniky. V roce 2016 utržila více než 2 miliardy korun a zisk EBITDA přesáhl 600 milionů korun.

DAIDO METAL CZECH, s.r.o.

Daido metal 18
Klíčové je vzdělávání a motivace zaměstnanců

Česká šikovnost a japonská preciznost se od roku 2005 spojuje v brněnském výrobním závodě společnosti DAIDO METAL CZECH, která patří mezi přední dodavatele kluzných ložisek pro automobilový průmysl. Úspěšný podnik, ve kterém pracuje 350 zaměstnanců, pokračuje v progresivním vývoji, kdy pro letošní rok plánuje tržby v objemu 870 milionů korun a produkci ložisek dosahující 74 milionů kusů.

Česká pošta, s.p.

Ceska posta 15
Cesta k úspěšné budoucnosti vede přes zlepšování kvality služeb

Jednou z největších firem České republiky je tradiční značka jménem Česká pošta, jejíž služby využívají lidé napříč celou zemí. V současné době má státní podnik bezmála 4-tisíce poboček a zaměstnává zhruba 30-tisíc lidí. Stabilně si drží pozici lídra na trhu obyčejných, doporučených a také balíkových zásilek.

COLAS CZ, a.s.

Colas cz 18
Denní byznys v krajích doplňuje spolupráce s novými investory

V rámci celého stavebnictví má tradičně významné postavení silniční stavitelství, jehož kvalita zásadně ovlivňuje infrastrukturu každé země. Mezi jeho úspěšné reprezentanty se v českém i mezinárodním měřítku řadí společnost COLAS CZ, která se zabývá především modernizacemi silnic v krajích a velkými projekty, jako je například rekonstrukce dálnice D1.

ALPLA, spol. s r.o.

ALPLA 17
Při výrobě recyklovaného PET vypouští o 80 % méně CO2

Plastové obaly, například od nápojů, jsou běžnou součástí každodenního života a fungování si bez nich dokážeme představit jen stěží. Každý den se jich dotýkáme, pijeme z nich vodu nebo si z nich vymáčkneme voňavé mýdlo při koupeli. Tvrzení, že obal prodává, stále platí, a proto výrobci potravin nebo kosmetiky sází čím dál více na design.

TOS Varnsdorf, a.s.

TOS Varnsdorf
U nového obráběcího stroje jsme dosáhli světových parametrů

Přestože je současná kondice českých strojírenských firem stále ovlivněna složitou situací na některých mezinárodních trzích, oživení během letošního roku dává naději na opětovný růst. Dobře to vědí také ve společnosti TOS Varnsdorf, která jakožto tradiční výrobce obráběcích strojů plánuje za rok 2017 vyrobit a dodat 110 zakázek s tržbami v hodnotě 1,65 miliardy korun.

Ústav molekulární genetiky AV ČR, v.v.i.

Ustav molekularnej genetiky
Kvalitní věda potřebuje vyšší podporu ze strany státu

Významných úspěchů, které rezonují nejen v českém, ale také v mezinárodním vědeckém prostředí dlouhodobě dosahuje Ústav molekulární genetiky Akademie věd ČR. Vedením instituce, která v roce 2016 hospodařila s rozpočtem ve výši zhruba 750 milionů korun a ve které pracuje 565 zaměstnanců, byl během letošního roku pověřen nový ředitel Petr Dráber, DrSc. Jaké cíle si stanovil a která opatření považuje za zásadní v otázce udržení kvality vědy v českých podmínkách? Nejen o tom bude následující rozhovor.

MSV Metal Studénka, a.s.

MSV Studenka 17
Stoletá tradice výroby ve vagónce opět žije

Ještě před několika lety to bylo se studéneckou vagónkou špatné. Lidé bez práce, podnik bez peněz, stoletá tradice výroby už měla téměř svůj hrob vykopán. Schopní manažeři nového českého vlastníka ale výrobu během pěti let oživili a 85 % své produkce vyváží do zahraničí, kde je o ně velký zájem.

MEHLER ENGINEERED PRODUCTS, s.r.o.

Mehler 17
Ve firmě je hlavní činností skaní a nánosování přízí

Společnost MEHLER ENGINEERED PRODUCTS, s.r.o., byla založena v roce 2005. Tehdy to byla malá firma, která začala s nánosováním přízí, což byla pro jilemnický závod v podstatě zcela nová výrobní oblast. Za tradiční výrobu byla totiž považována produkce tkaných textilií, konkrétně technických tkanin.

Kovosvit MAS, a.s.

KOVOSVIT MAS 2 14
Jeden z lídrů českého strojírenství se chce vrátit do dřívější formy

Finanční problémy, ztráta důvěry dodavatelů i odchody zaměstnanců. Rok 2016 byl ve znamení destabilizace významné strojírenské společnosti Kovosvit MAS, která má téměř osmdesátiletou tradici a patří k předním výrobcům obráběcích strojů. Zpět do bývalé kondice se ji postupnými kroky snaží s podporou nového majitele dostat generální ředitel Ing. Libor Kuchař, se kterým jsme hovořili nejen o náročnosti návratu do firmy, v níž už předtím úspěšně působil.

PŘEDPLAŤTE SI

Nenechte si ujít...